„Mobilny Kontener Designu” 12.06.13–24.06.13 Wydarzenie specjalne, Wystawa 12.6.-24.6.13, na podwórku MWW,
wstęp bezpłatny
12.6-24.6.13, in the courtyard of WCM,
free admission

Jaką projektową tajemnicę kryje w sobie biurowa pieczątka, zestaw mebli dla nastolatków, skafander dla nurka, kasa fiskalna, piekarnik czy zestaw, który pozwala osobom ze sztucznymi komorami serca swobodnie wybrać się do kina?

Wszyscy jesteśmy użytkownikami designu, który wszędzie nas otacza. Ale czy zdajemy sobie sprawę z jego istnienia? Czy zauważamy dobrze zaprojektowane przedmioty? I co to właściwie znaczy „dobrze zaprojektowany”?

Wystawa „Mobilny Kontener Designu” to 17 całkowicie różnych przedmiotów wykonanych przez polskich projektantów i wyprodukowanych przez polskie fabryki, czasem niewielkie manufaktury. Będzie je można zobaczyć w dwóch wystawienniczych kontenerach ustawionych na dziedzińcu z tyłu schronu przy placu Strzegomskim.

Projekt ten został stworzony w ramach Design Silesia – programu, którego operatorem jest Śląski Urząd Marszałkowski. Partnerami są Politechnika Śląska, Ars Cameralis, Akademia Sztuk Pięknych i Zamek Cieszyn. Program ten ma na celu przybliżenie tego, co kryje się pod trudnym słowem design, a także zachęcanie do innowacyjności, która może z niego płynąć. To platforma wymiany między firmami, instytucjami, projektantami i użytkownikami projektowanych produktów.

Dodano: 4.06.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. Radosław Kaźmierczak photo: Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak photo: Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak photo: Radosław Kaźmierczak