„Stosunki pracy”. Oprowadzanie Agnieszki Wolny-Hamkało 11.12.16 Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 15.00, poziom 3 i 4, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, 3rd and 4th floor, free admission

W niedzielę 11 grudnia o godz. 15:00 w przestrzeni wystawy „Stosunki pracy” na 3 i 4 piętrze schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się subiektywne, nie-kuratorskie oprowadzanie Agnieszki Wolny-Hamkało.

Agnieszka Wolny-Hamkało (ur. 1979 we Wrocławiu): polska poetka, krytyczka literacka i publicystka. Jej teksty były tłumaczone na dziewięć języków, m.in. serbski, chiński i hiszpański. Współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Przekrojem”, „Przeglądem”, „Bluszczem” i portalem Polskiego Radia. Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP 1 (Hurtownia książek 2009–2011) i w TVP Kultura. W 2008 przewodnicząca jury XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Autorka performance wystawianych m.in. w CSW, łódzkiej galerii Manhattan, wrocławskiej galerii Entropia czy bydgoskim „Mózgu”. Wicenaczelna literackiego magazynu „Chimera”, członkini zespołu programowego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, redaktorka Laboratorium Opowieści.

„Stosunki pracy” to pierwsza odsłona międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej, tworzonej od 2011 roku w Muzeum Współczesnym Wrocław. Wystawa podejmuje zagadnienie dzisiejszych „stosunków pracy”. Termin ten określa relacje pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Obecną dynamikę tych zależności determinują te same procesy, które formują globalny rynek: kolonializm, uprzemysłowienie i kapitalizm. Kształtują one także krajobraz polityczny, kierunki migracji, kondycję ciał i umysłów.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano: 5.12.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Zuzanna Janin, Virtual Sex (Is That What You Really Want: Virtual Sex?), 1999, kolekcja MWW. Fot. Małgorzata Kujda, © Muzeum Współczesne Wrocław, 2016 Zuzanna Janin, Virtual Sex (Is That What You Really Want: Virtual Sex?), 1999, MWW's collection. Fot. Małgorzata Kujda, © Wrocław Contemporary Museum, 2016