BEFORE ’89. ROZMÓWKI PEDALSKO-CIOTOWSKIE 30.03.12 Dyskusja, Wydarzenie specjalne Prezentacja najnowszego numeru magazynu DIK Fagazine
Start: 30.3.12 (piątek), godz. 19 w Beautiful Tube / Afterparty: godz. 20.30 w Klubie—Muzeum na dachu MWW
The display of the DIK Fagazine latest issue
Start: 30.3.12 (Friday), 7PM in Beautiful Tube / Afterparty: 8.30PM in Klub—Muzeum on the roof of the Museum

Nowy budynek Muzeum Współczesnego Wrocław być może powstanie do 2016 roku na gruzach jednej z najbardziej popularnych i najdłużej działających wrocławskich pikiet – czyli miejsc spotkań „przedemancypacyjnych ciot”. Czy historie, narracje o „tamtych czasach”, na chwilę przed symbolicznym końcem pewnej epoki, nie zasługują na rekonstrukcję? Na włączenie ich do kulawej opowieści o „polskim gejostwie”, w której jakby ciągle brakuje przodków, „protoplastów”?

Czy udaje się (i czemu ma służyć) rehabilitowanie pamięci o seksualnych innowiercach? Historia o Polsce sprzed wynalezienia geja (jak wiadomo, ten w naszym kraju odkrył się/został odkryty dużo później), ale bez etnograficzno-muzealnego pokazywania ludzkich eksponatów. Karol Radziszewski i Bartek Lis porozmawiają z Juanitą i Śledzikiem o archeologii homoseksualnego życia we Wrocławiu przed 1989 rokiem oraz (nie)tożsamości, ciotach i pikietach. Zapytają też, czy te wszystkie rekwizyty udało się przenieść do „wolnej Polski”.

DIK Fagazine to pierwszy i jedyny artystyczny magazyn ukazujący się w Europie Środkowowschodniej, który skupia się na homoseksualności i męskości. Dwujęzyczne (polsko-angielskie) pismo skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych homoseksualnością i mężczyznami. Założony w 2005 roku przez artystę Karola Radziszewskiego, DIK Fagazine jest dystrybuowany w wybranych księgarniach i galeriach na całym świecie. Dotychczas ukazało się osiem numerów. Ostatni, którego prezentacja odbędzie się w Muzeum Współczesnym Wrocław jest zwieńczeniem wielu podróży i spotkań, podczas których twórcy DIKa zbierali narracje o „pedalskim życiu” w Europie przed upadkiem muru.

Po spotkaniu zapraszamy na dach do Klubu-Muzeum na „dikowy after”. Specjalnie dla nas muzykę będzie puszczał Deejay Sysło (mush up’y funky, acid jazz, house, disko70).

Dodano: 9.07.12 Udostęnij: Facebook, Twitter