CZARNE JEZIORO. Czarny Latawiec & John Lake 18.11.16 Koncert, Wydarzenie specjalne Beautiful Tube, 1.piętro, wstęp bezpłatny Beautiful Tube, 1st floor, free admission

W piątek 18 listopada podczas wernisażu wystawy “Przenikanie” zapraszamy na koncert CZARNE JEZIORO. Czarny Latawiec & John Lake. Cybulski i Lord Wader. Po raz pierwszy razem. Widowisko na lodzie.

Koncert jest częścią projektu “Przenikanie”.

Czarny Latawiec / Daniel Brożek: aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej. Kurator Canti Illuminati Festival, Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival, Galerii G23. Teksty krytyczne publikował w magazynach Glissando, Notes na 6 tygodni, Ruch Muzyczny, Rita Baum, ArtPapier i blogu Canti Illuminati. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji i teatralnych ścieżek dźwiękowych. Jako producent i artysta dźwiękowy pod pseudonimem Czarny Latawiec ma w dorobku 4 albumy muzyczne dla oficyn Mik.Musik. i BDTA, instalacje dźwiękowe prezentowane podczas festiwali T-Mobile Nowe Horyzonty i OUT OF STH, ścieżkę dźwiękową do przedstawienia performatywnego “Muzyka z Auschwitz” Agnieszki Kłos (Teatr Polski). Występował na festiwalach Tauron Nowa Muzyka (Katowice, Cieszyn), Unsound Kraków, Ars Cameralis, PHONO (Odense / Dania), Simcha (Wrocław), Preteksty Kulturalne – Dziedzictwo Żydowskie (Rzeszów), MiastoProjekt (Wrocław), Art Meetings (Kijów / Ukraina), NEXT (Bratysława / Słowacja), DIffusion Art (Szczecin).
>>> https://soundcloud.com/czarny-latawiec

John Lake: to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy z Wojtkiem Kucharczykiem jako ½
duetu IRON NOIR.
Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA cztery wydawnictwa, „Sun Worshipers” EP, kasetę „King in Yellow” , bardzo dobrze ocenianą płytę „Carcosa”, oraz ostatnią „Strange Gods” wydaną wspólnie przez Mik Musik i Fundację Strefa Szarej. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi „”There Is Strong Shadow Where There Is Much Light“, „Remixes/Reworks”, Iron Noir „Les Chiffres”, kompilacje „Exterritory”, „Pogorzelec Finally RMXD”, „Sealesia 3”, „PL2UA”.
Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, krakowskim Unsound Festival, Sonic Phenomena w Lublinie czy w Kijowie podczas festiwalu Art Meetings.
>>> http://johnlake.pl/

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Współorganizatorzy: Gmina Oborniki Śląskie, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie, Muzeum Współczesne Wrocław
Partnerzy: Wydział Promocji i Organizacji Pozarządowych w Obornikach Śląskich, Obornicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Rozwoju Pęgowa, Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie, Teatr Westa w Żmigrodzie