Czuj się jak u siebie 07.09.13–30.09.13 Wydarzenie specjalne, Wystawa Otwarcie: sobota, 7 września, g. 19 Opening: Saturday, 7 September at 7:00 PM.

W harmonogramie wystaw MWW pojawiła się niespodziewana szczelina. Nagła okazja do zagospodarowania nadwyżki czasu, przestrzeni i środków wzbudza jednak ambiwalentne uczucia. Zawiązana naprędce grupa przyjmuje ten dar i podejmuje próbę zmierzenia się z demokratyczną przestrzenią wolier.

Mamy mnóstwo wolności, trudno temu zaprzeczyć. Do dyspozycji mamy również wniesiony przez siebie kapitał społeczny, środki publiczne, zaplecze instytucjonalne i wartość symboliczną. Ciągle negocjujemy – dyskutujemy o naszych relacjach, o klatkach w bunkrze i o plateau. Paradoksalnie, szukając słowami leżącego u podstaw działania problemu, poszukujemy dla siebie komfortu. Kiedy brakuje nam tropu sięgamy po intelekt, a tłumiąc intuicję wzbudzamy w sobie niemoc. Z dystansu wyglądamy podobno jak obwąchujące się nawzajem młode wilczki na stepie.

Nasze działanie ma otwarty charakter i przebieg. Bez opiekuna i bez tematu do podjęcia. To raczej swobodna zabawa tym, co zastane i wniesione. Eksperyment badający potencjał sytuacji współtworzonej przez chcące opierać się na sobie nawzajem instytucję, przestrzeń i ludzi. Ekspozycja będzie wyrazem tego doświadczenia. Małe muzealne reality show.

Ekspozycja: 7 – 30.9.2013, Woliery

Więcej informacji na blogu: czujsiejakusiebie.blogspot.com

Materiały do pobrania Download files Folder: Czuj się jak u siebie - projekt: Robert Morawietz Folder: Make yourself at home - design by Robert Morawietz Dodano: 20.08.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Uczestnicy: Joanna Furtas, Krzysztof Furtas, Piotr Matkowski, Robert Morawietz, Hubert Pokrandt, Zośka Reznik, Beata Rojek, Anna Rymarz, Jaga Słowińska, Sonia Sobiech, Maria Stożek, Miłosz Wiercioch, Szymon Wojtyła. Participants: Joanna Furtas, Krzysztof Furtas, Piotr Matkowski, Robert Morawietz, Hubert Pokrandt, Zośka Reznik, Beata Rojek, Anna Rymarz, Jaga Słowińska, Sonia Sobiech, Maria Stożek, Miłosz Wiercioch, Szymon Wojtyła. Czuj się jak u siebie Make yourself at home