HONKY – spotkanie wokół książki Piotra Skiby 08.06.15 Wydarzenie specjalne 8.6.15 (Poniedziałek), godz. 18, poziom 0,
wstęp: bezpłatnie
8.6.15 (Monday), 6:00 PM, level 0,
admission free

Z końcem maja ukazała się artystyczna książka Piotra Skiby pt. “HONKY”, wydana nakładem wydawnictwa Muzeum Współczesnego Wrocław, oraz Wydawnictwo Warstwy. Publikacja prezentuje artystę oraz jego ostatnie projekty, które prezentowane były między innymi w MWW (Vulgar Display of Power, 21.11.13 – 5.1.14) oraz w Whitebox Art Center w Nowym Jorku (HONKY, czerwiec 2014).

Sylwia Serafinowicz porozmawia z Piotrem Skibą o procesie tworzenia książek artystycznych, o jego ostatnich projektach oraz o problematyce, która znalazła szczególne odbicie w realizacjach, o których opowiada książka.

Wśród autorów tekstów znaleźli się: Dorota Czerner, Darius James oraz Piotr Stasiowski.

Projekt graficzny i skład: Piotr Łakomy i Krzysztof Pyda.

Książka wydana we współpracy z Wrocławskim Wydawnictwem Warstwy.

Prowadzenie: Sylwia Serafinowicz (MWW)

Piotr Skiba urodził się w 1980 r. we Wrocławiu.
Tworzy filmy, obiekty i instalacje.W swoich realizacjach często porusza tematykę wykluczeń, rasowej nietolerancji i alienacji społecznej. Jest autorem min. filmów i obiektów pt. „ Man that negro stole my show!” oraz „V.D.O.P ” składających sie na wystawę „Vulgar Display Of Power ” prezentowaną w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2013) i Whitebox Art Center w Nowym Jorku zatytułowaną „HONKY” (2014). Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 2014 r. jest wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Dodano: 8.06.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
HONKY - spotkanie wokół książki Piotra Skiby. Rozmowę z autorem poprowadzi Sylwia Serafinowicz (MWW).