KINO NA DACHU: “COSMOPOLIS” 28.08.16 Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 20:30, plenerowa projekcja na dachu MWW, bezpłatne wejściówki (Sunday), 8:30 PM, open-air screening on MWW roof, free tickets

Film oparty na powieści Dona DeLillo to traktat o zimnym świecie późnego kapitalizmu. Przedstawia społeczeństwo w rozsypce, w którym drastyczne różnice społeczne wykluczają jakąkolwiek komunikację. Bohater przemierza Manhattan w białej limuzynie, aby dotrzeć do salonu fryzjerskiego. U Cronenberga rzeczywistość poza autem praktycznie nie istnieje, a właściwie – nie liczy się. Bowiem Eric jest multimilionerem grającym na giełdzie, żyjącym w abstrakcji efektywnego systemu i cyfr. Odgradza się od ulicy, jak tylko może: samochód jest wyciszony, informacje czerpie z monitorów dających niebieską poświatę. Przed światem zewnętrznym broni go także ochroniarz: uprzedza o tym, że miasto odwiedził prezydent i gigantyczne korki utrudnią im przejazd, chroni młodego bogacza przed zamachowcem. Lecz podróż przez miasto będzie jednocześnie kroniką upadku: Eric niewłaściwie przewiduje kurs juana i traci mnóstwo pieniędzy swoich klientów. Wraz z pogarszaniem się jego położenia ulica wdziera się do samochodu coraz bardziej zdecydowanie.
[opis: Malwina Grochowska]

Zwiastun filmu >>>

—————————

KINO NA DACHU

Na przełomie sierpnia i września zapraszamy na cykl plenerowych spotkań z kinem na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław.
Czekają nas trzy projekcje.
Każdy z wybranych filmów nawiązuje do innej części wystawy “Stosunki pracy“, która prezentuje międzynarodową część kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław.

Program Kina Na Dachu 2016:
► 21 sierpnia, godz. 20:30
“Dumni i wściekli”, reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2014, 120′, dystrybucja: Gutek Film

► 28 sierpnia, godz. 20:30
“Cosmopolis”, reż. David Cronenberg, Francja/ Kanada/ Portugalia/ Włochy 2012, 108′, dystrybucja: Monolith Films

► 4 września, godz. 20:00
“Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska, Polska 2012, 90′ dystrybucja: Kino Świat

Kurator cyklu Curator of the cycle Lech Moliński Dodano: 18.08.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
"Cosmopolis", reż. David Cronenberg, Francja/ Kanada/ Portugalia/ Włochy 2012, 108', dystrybucja: Monolith Films

Projekcja towarzysząca wystawie "Stosunki pracy"

Wstęp bezpłatny.
Darmowe wejściówki do odbioru w dniu projekcji od godziny 18:00 w kasie MWW