KINO NA DACHU: “DZIEŃ KOBIET” 04.09.16 Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 20:00, plenerowa projekcja na dachu MWW, bezpłatne wejściówki (Sunday), 8:00 PM, open-air screening on MWW roof, free tickets

Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej, który okazał się rewelacją MFF w Cottbus (Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”), to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, porównywana przez krytykę do „Erin Brockovich” Stevena Soderbergha. Znana z błyskotliwych ról komediowych Katarzyna Kwiatkowska stworzyła jedną z najciekawszych i najbardziej wyrazistych kreacji w polskim kinie ostatnich lat, pokazując zupełnie nowe, zaskakujące oblicze w roli niezależnej kobiety, która rzuca wyzwanie korporacji.
[opis dystrybutora dvd]
Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej “Motylek”, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.
[opis dystrybutora kino]

Zwiastun filmu >>>

—————————

KINO NA DACHU

Na przełomie sierpnia i września zapraszamy na cykl plenerowych spotkań z kinem na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław.
Czekają nas trzy projekcje.
Każdy z wybranych filmów nawiązuje do innej części wystawy “Stosunki pracy“, która prezentuje międzynarodową część kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław.

Program Kina Na Dachu 2016:
► 21 sierpnia, godz. 20:30
“Dumni i wściekli”, reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2014, 120′, dystrybucja: Gutek Film

► 28 sierpnia, godz. 20:30
“Cosmopolis”, reż. David Cronenberg, Francja/ Kanada/ Portugalia/ Włochy 2012, 108′, dystrybucja: Monolith Films

► 4 września, godz. 20:00
“Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska, Polska 2012, 90′ dystrybucja: Kino Świat

Kurator cyklu Curator of the cycle Lech Moliński Dodano: 25.08.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
„Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska, Polska 2012, 90' dystrybucja: Kino Świat

Projekcja towarzysząca wystawie "Stosunki pracy"

Wstęp bezpłatny.
Darmowe wejściówki do odbioru w dniu projekcji od godziny 18:00 w kasie MWW