LARP w Muzeum 15.12.12 Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne Spotkanie ze światami (nie)równoległymi. Cykl spotkań i dyskusji
start: 15.12.12 (sobota), godz. 17
Meeting with (un)parallel worlds. Series of meetings and discussions
start on: 15.12.12 (Saturday), 5 PM

17—18
“Człowiek przeciw maszynie?” – prezentacja systemu 2280 i dyskusja na temat walki człowieka ze sztuczną inteligencją w sci-fi.

Damazy ‘Dibbler’ Podsiadło, Paweł ‘Pawlak’ Ługowski

Science fiction jest pełne czarnych scenariuszy wieszczących nieunikniony konflikt człowieka i sztucznej inteligencji. Czy rzeczywiście stworzenie elektronicznych istot inteligentnych musi oznaczać nasz koniec? Skomplikowane relacje syntetyków i biologicznych w świecie 2280 posłużą nam jako wstęp do dyskusji na szerszy temat relacji ludzkości z SI w sci-fi.

18—18.30
“Bractwo jako kolejny krok w fascynacji post-apo” – prezentacja bractwa post-apo Zakon Świętego Płomienia.

Michał ‘Havoc’ Niespodziewany

Wielu z nas interesuje tematyka post-apo, więc jeździ na LARPy, gra na komputerze w gry osadzone w klimacie czy też ogląda filmy lub czyta książki. My zadaliśmy sobie pytanie “co jeszcze ?”, co można robić więcej i jak uczynić zainteresowanie post-apo integralną częścią naszego codziennego życia. Postaramy się przybliżyć Wam naszą wizję poprzez krótkie omówienie idei, które stoją za istnieniem Zakonu Świętego Płomienia oraz opowiemy o naszej działalności.

18.30—19.30
“W wyobraźni i w przestrzeni” – dyskusja na temat polskiego fandomu LARP.

Paweł ‘Pawlak’ Ługowski

Po prezentacji Zakonu Świętego Płomienia przejdziemy do dyskusji na temat aktualnej kondycji polskiej sceny LARP i wizji jej przyszłości.

19—20
“PostApocalipsis cum Figuris. ” – prezentacja FreeLabu i dyskusja na temat życia pozasystemowego.

Petros at FreeLab [woli nie podawać nazwiska]

#FreeLab jest całkowicie nieinstytucjonalną inicjatywą technologiczną dla społeczności alternatywnych. Co to oznacza? Współtwórca projektu, Petros przedstawi swoją wizję laboratorium wolności i powie jak idzie wcielanie jego w życie. Będzie to wstęp do dyskusji na temat różnych inicjatyw tego typu i codziennego życia ‘poza systemem’.

Dodano: 5.12.12 Udostęnij: Facebook, Twitter