Noc Muzeów 2016 14.05.16 Warsztaty, Wydarzenie specjalne godz. 18:00 - 0:00, wstęp wolny 6:00 PM - 0:00 AM, free entrance

Wyjątkowa noc w roku wymaga realizacji wyjątkowego programu, dlatego w trakcie tegorocznej “Nocy Muzeów” zaplanowaliśmy “Neuromuzykę”, czyli działanie na pograniczu technologii i sztuki, warsztaty, zabawę interaktywną instalacją i oczywiście bezpłatny wstęp na wystawy.

Tak prezentuje się sześć godzin w Muzeum Współczesnym Wrocław:

18:00 – 0:00 Zwiedzanie wystaw czasowych i stałych

Wystawy czasowe, które będzie można zwiedzić podczas “Nocy Muzeów” to Kontrola jakości. Weryfikacja standardu. Rzeźba. Marleny Kudlickiej na poziomie 0 oraz wystawa Milczenie dźwięków na poziomie V. Zobaczyć będzie można także czasową  wystawę fotografii 1001 złych uczynków Konstancji Nowiny Konopki na poziomie 0. Publiczność będzie mogła zwiedzić również dwie wystawy stałe: Archiwum Jerzego Ludwińskiego na poziom 0 oraz Pojęciokształty Stanisława Dróżdża na poziomie V.

18:00 – 0:00 Zabawa interaktywną instalacją “W Ziemi” w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum

Interaktywna instalacja W Ziemi Patrycji Mastej z cyklu Samoobsługowe Muzeum przeniesie zwiedzających w głębokie doświadczenie wielozmysłowe. Zanurzeni w ziemi, za pomocą subtelnych bodźców obudzimy wzrok, dotyk, zapach i słuch, by uwrażliwić się doświadczanie tego co wokół, a także na intuicyjny odbiór sztuki znajdującej się na pozostałych wystawach MWW.
II poziom

18:00 – 20:00 Warsztaty dla dużych i małych. Wspólne tworzenie wielkoformatowej instalacji w przestrzeni Beatiful Tube.
I Poziom

20:00 – 0:00 Neuromuzyka – 3 instalacje – Benjamin Głuszek

Trzy instalacje dźwiękowe umożliwiają doświadczenie muzyki generowanej w oparciu o czynność elektryczną mózgu (EEG) zwiedzającej osoby. Formy i struktury muzyczne zmieniają się w zależności od poziomów relaksacji i koncentracji uwagi. Muzyka reaguje także na zamknięcie i otwarcie oczu. Niektóre dźwięki modulowane są bezpośrednio amplitudami fal mózgowych. Użytkownik instalacji kreuje więc niepowtarzalny fenomen muzyczny. Doświadczenie „neuromuzyki” jest zatem czymś więcej niż tylko słuchaniem – nie ma tu oczywistej granicy między znaczeniem słów „kompozytor”, „wykonawca” i „odbiorca”.
IV poziom

22:00 Wydarzenie specjalne: „Koncert mentalny” – znanych postaci Wrocławia. Poziom IV

Goście specjalni: Agnieszka Wolny- Hamkało, prof. Leszek Koczanowicz.
Podczas pokazu zaproszeni goście “zagrają koncert na własne myśli”, stając się częścią instalacji “Neuromuzyka”.

Dodano: 4.05.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Autor instalacji Neuromuzyka : Beniamin Głuszek - ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w specjalności teorii
muzyki. Autor instalacji dźwiękowej The Neuromusic (Summerhall, Edynburg 2016) i współtwórca instalacji Domofon (Muzeum Współczesne Wrocław 2016, koncepcja techniczna). Autor tekstów na temat „neuromuzyki” publikowanych w czasopiśmie
„Glissando”.