“Oczy szeroko otwarte” 23.08.15 Film, Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne (Niedziela), godz. 20.30, plenerowa projekcja na dachu MWW, bezpłatne wejściówki (Sunday), 8.30 PM, open-air screening on MWW roof, free tickets

Aaron prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultra-ortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy – studenta Ezriego, który budzi w Aaronie zakazane uczucia. Reżyser bada moralne granice własnej religii poprzez dokładne, dojrzałe śledztwo. Umiejętnie uchwycił dwoistość życia w małej społeczności, gdzie nie istnieje coś takiego, jak wolna wola. Ludzie mogą się liczyć ze sobą nawzajem, ale ich dobroć nie jest bezinteresowna. Powstało uniwersalne powściągliwe arcydzieło ukrytych napięć, które są obecne w każdej społeczności.
[opis dystrybutora]

Projekcja towarzysząca wystawie “Vot ken you mach?”.

Wprowadzenie: Bartek Lis.

Dodano: 7.07.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
"Oczy szeroko otwarte"
reż. Haim Tabakman
Francja/Niemcy/Izrael 2009, 91’
[fabuła]

Projekcja towarzysząca wystawie "Vot ken you mach?"

Wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki do odebrania w kasie MWW

Wprowadzenie: Bartek Lis
"Eyes Wide Open"
dir. Haim Tabakman