OPROWADZANIE KURATORSKIE – „Gdzie jest PERMAFO?” 27.01.13 Wydarzenie specjalne 27.1.2013 (niedziela)
Start: godz. 15:00
wstęp bezpłatny
27.1.2013 (Sunday)
Start: 3pm
Free entry

Po wystawie „Gdzie jest PERMAFO?”, która prezentuje dokonania wrocławskiego środowiska artystycznego z lat 70., oprowadzi jej kuratorka prof. Anna Markowska i aranżer wystawy Jerzy Kosałka.

Galeria PERMAFO powstała po słynnym sympozjum Wrocław ’70, które uważa się za założycielską manifestację konceptualizmu w komunistycznej Polsce. Jak napisała kuratorka wystawy, „w splocie sztuki i radości życia pojawią się mikro-olśnienia, zmieniające ograniczenia narzucone z zewnątrz – z domeny PRL-u – w absurdalną uzurpację.”

Aktywność artystów związanych ze środowiskiem PERMAFO przez długie lata opierała się systematyzującym dyskursom muzealnictwa, dlatego historia nowoczesnej sztuki Wrocławia musi dopiero zostać napisana. Wystawa w Muzeum Współczesnym stanowi więc próbę odtworzenia wolnego ducha lat 70., z aranżacjami stylizowanymi na socjalistyczny dizajn, wykonanymi przez Jerzego Kosałkę.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 21.01.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Pokój fana Natalii LL. A room of Natalia LL's fan.