OPROWADZANIE KURATORSKIE — „MIT I MELANCHOLIA” 10.03.12 Wydarzenie specjalne, Wystawa Start: 10.3.12 (sobota), godz. 17
Wstęp bezpłatny
Start on: 10.3.12 (Saturday), 5 PM
Free admission

O wielowątkowej, tajemniczo określanej wystawie “na koniec świata”, w której udział biorą czołowi polscy współcześni twórcy opowie w trakcie oprowadzania kuratorskiego Jolanta Ciesielska.

“Sztuka pierwszej dekady XXI wieku jest odpowiedzią nie tylko na chorobę historyzmu, utratę wiary w historię, ale również odpowiedzią na brak stabilności społecznej, konieczność życia w stanie ciągłego ryzyka, presji, dokonywania wyborów. Absolutyzowany konsumpcjonizm, upadek autorytetów, widmo globalnego kryzysu i rozpadu Europy – to tylko kolejne powody wywoływania melancholijnego stanu, nastroju coraz wyraźniej spajającego sztukę ostatniej dekady.”

Jolanta Ciesielska, z katalogu do wystawy “Mit i melancholia”

Dodano: 9.07.12 Udostęnij: Facebook, Twitter
Andrzej Miastkowski, "Zaprzęg lunarny, uv mix", instalacja Andrzej Miastkowski, "Zaprzęg lunarny, uv mix", installation