OPROWADZANIE KURATORSKIE — „PEŁNIA SZTUCZNA” 28.10.12 Wydarzenie specjalne, Wystawa Start: 28.10.12 (niedziela), godz. 13
Wstęp bezpłatny
Start: 28.10.12 (Sunday) 1PM
Free entrance

Po wystawie “Pełnia Sztuczna”, która prezentuje kolekcję dolnośląskiej „Zachęty”, oprowadzi kurator wystawy – Piotr Stasiowski. Dorota Jarecka pisała w Gazecie Wyborczej: „Dzisiaj w tym labiryntowym gmachu rozmieściła się kolekcja Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przekazana w depozyt Muzeum. Robi na mnie wrażenie także to, że odkrywam ją po kawałku w tej zakręconej przestrzeni. Że się tu gubię – jedne prace giną, inne pojawiają się po raz drugi w kolejnym okrążeniu. (…) Sztuka feministyczna, krytyczna, polityczna, autoteliczna – tutaj nie ma ostro postawionych granic, struktura wystawy ma więcej wspólnego ze strumieniem świadomości, jak napisał kurator, niż ze sztywnymi kryteriami historii sztuki”. (Gazeta Wyborcza z dn. 2.8.12\nr 179)

Oprowadzanie pod opieką kuratora sprawi, że nikt ze zwiedzających się nie zgubi w labiryncie jednej z najciekawszych kolekcji sztuki współczesnej w kraju. Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnia 23.9, 14.10 i 28.10.

Kurator Curator Piotr Stasiowski Dodano: 17.09.12 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. M. Kujda photo: M. Kujda