OPROWADZANIE KURATORSKIE — „POLIETYLEN. W CIEMNOŚCI” 07.04.13 Wydarzenie specjalne, Wystawa 7.4.13 (niedziela)
Start: godz. 15:00
wstęp bezpłatny
7.4.13 (Sunday)
Start: 3 PM
free entrance

Po wystawie „Polietylen. W ciemności”, która prezentuje figury wykonane pod kierunkiem Pawła Althamera, oprowadzi jej kuratorka Dorota Monkiewicz.

Białe figury z polietylenu zostały wyprodukowane pod kierunkiem Pawła Althamera w Deutsche Guggenheim w Berlinie na przełomie 2011 i 2012 roku. Do Wrocławia przybyło ich 38 – wszystkie są wizerunkami osób, które zdecydowały się uczestniczyć w projekcie „Almech” i zgodziły się na wykonanie odlewu twarzy. Wśród nich „Anda”, „Sebastian” czy „Monika” mogą mieć publicznie rozpoznawalne oblicza. Grupa białych kosmitów wylądowała w schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej. Zobaczymy, jakie znaczenia wyświetli taka oprawa wystawy i poznamy więcej faktów na temat tego niezwykłego projektu.

Serdecznie zapraszamy!

Kuratorka: Curator: Dorota Monkiewicz Dodano: 26.03.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. Andrzej Świetlik photo: Andrzej Świetlik