Oprowadzanie kuratorskie — Marlena Kudlicka. Kontrola jakości i weryfikacja standardu. Rzeźba 13.03.16 Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 15.00, poziom 0, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, level 0, admission free

W niedzielę 13 marca o godz. 15 w przestrzeni wystawy Marleny Kudlickiej „Kontrola jakości i weryfikacja standardu. Rzeźba” na poziomie 0 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Doroty Monkiewicz.

Prezentowane na wystawie metalowe rzeźby Marleny Kudlickiej powstają w warsztacie ślusarskim, miejscu mentalnego i fizycznego rozwijania kształtów. W ich powstawaniu bierze udział nie tylko koncepcja autorki, ale także błąd – odstępstwo od pierwotnego zamiaru. Właśnie refleksja o błędzie jest źródłem ostatnich prac artystki.

Marlena Kudlicka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 1998 roku. Mieszka w Berlinie.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano: 2.03.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Marlena Kudlicka, „Lecture as a contour of A. The beginning of shape”, rzeźba 2015 (fragment), stal malowana, fot. Arkadiusz Wołek Marlena Kudlicka, „Lecture as a contour of A. The beginning of shape”, sculpture 2015, powder coated steel, fot. Arkadiusz Wołek