Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Dzień jest za krótki” 06.10.13 Wydarzenie specjalne, Wystawa Niedziela, godz.15.00 Sunday, 3 PM

Po wystawie „Dzień jest za krótki” poświęconej autobiograficznym relacjom w najnowszej sztuce polskiej oprowadzi jej kuratorka Magdalena Ujma.

Zobaczymy wybrane przykłady dokumentu osobistego, wyraziste zastosowania pierwszoosobowej narracji, by zastanowić się dlaczego i w jakim celu artyści współcześni tak często bazują na własnej autobiografii, ujawniając siebie jako narratora opowieści.

Autobiograficzność sztuki najnowszej to rozległy temat, gąszcz tropów i możliwych podejść, zarazem artystycznych, jak i badawczych.

Na wystawie wytyczone zostały dwie ścieżki. Pierwsza, to sprzeczności towarzyszące zapisywaniu własnego życia, frustracja diarysty. Stawiająca pytania: Jak zanotować wszystko? Dokonywać wyborów? Przewidzieć co w przyszłości będzie ważne? Drugi trop to z kolei historia, która odbija
się i w osobistych zapiskach, i w bardziej kronikarskim notowaniu codzienności.

Takimi drogami podążymy razem z Magdaleną Ujmą podczas niedzielnego oprowadzania!

Kuratorka Curators Magdalena Ujma Dodano: 2.10.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Małgorzata Malwina Niespodziewana "Komiks Białe Haribo", 2011 - 2012