Oprowadzanie kuratorskie — “Stosunki pracy” 12.06.16 Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 14.45, poziom 3 i 4, wstęp bezpłatny (Sunday), 2.45 PM, 3 and 4 floor, admission free

W niedzielę 12 czerwca o godz. 14.45 w przestrzeni wystawy „Stosunki pracy. Z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław” na poziomach 3 i 4 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Sylwii Serafinowicz.

Pierwsza odsłona międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej, tworzonej od 2011 roku w Muzeum Współczesnym Wrocław, podejmuje zagadnienie dzisiejszych „stosunków pracy”. Termin ten określa relacje pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Obecną dynamikę tych zależności determinują te same procesy, które formują globalny rynek: kolonializm, uprzemysłowienie i kapitalizm. Kształtują one także krajobraz polityczny, kierunki migracji, kondycję ciał i umysłów.

Społeczno-polityczny profil wystawy nawiązuje do idei Jerzego Ludwińskiego, który w swoim tekście Muzeum Sztuki Aktualnej z 1966 roku zaproponował stworzenie muzeum będącego czułym sejsmografem i katalizatorem zmian w polu sztuki. Pole to widział jako przynależące do otaczającego je świata, w tym przemysłu ciężkiego, który patronował wielu sympozjom i wystawom.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Materiały do pobrania Download files Przewodnik po wystawie „Stosunki pracy" Guide to the exhibition „Labor Relations" Dodano: 2.06.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Widok wystawy "Stosunki pracy" Exhibition vew