Oprowadzanie po wystawie — Awangarda nie biła braw. Romuald Kutera / Galeria Sztuki Najnowszej 09.11.14 Wydarzenie specjalne Niedziela, godz. 15.00, poziom 3, wstęp bezpłatny

Po ekspozycji na 3 piętrze oprowadzi nas Piotr Stasiowski – jeden z kuratorów wystawy.

Ta przestrzeń dedykowana jest historii “Galerii Sztuki Najnowszej” po ponad trzydziestu latach od zakończenia jej współpracy z Akademickim Centrum Kultury Pałacyk – to próba ponownego spojrzenia na powstałą w tym miejscu sztukę. Założyciele galerii – Antosz&Andzia, czyli Katarzyna Chierowska i Stanisław Antosz, Anna i Romuald Kuterowie, Lech Mrożek, Piotr Olszański zbiegiem wielu okoliczności znaleźli się we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Twórcy, mimo, że sami byli indywidualistami i ich praktyki różniły się od siebie, wspólnymi siłami potrafili stworzyć jeden z najciekawszych ośrodków w Polsce, prezentujący ówcześnie najnowsze dokonania w dziedzinie eksperymentalnej fotografii i filmu, sztuki konceptualnej oraz kontekstualnej.

Oprowadzanie po wystawie jest bezpłatne – serdecznie zapraszamy!

Dodano: 4.11.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda