Oprowadzanie po wystawie “Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło” 01.02.15 Wydarzenie specjalne (Niedziela), godz. 15.00, Woliery (V piętro), wstęp wolny

Po wystawie: “Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło”, oprowadzi nas jej autor – Tomasz Broda oraz kuratorka ekspozycji – Anna Borowiec.

Nowy projekt artysty stanowi żartobliwą aluzję do wystaw wielkich mistrzów. Ekspozycje „Od…do…” prezentowane są corocznie na całym świecie, wabiąc widzów do muzeów nazwiskami uznanych artystów. Od kilku lat Broda tworzy prace nawiązujące do „światowych” arcydzieł, prowadząc z nimi twórczy dialog. W miejscu tradycyjnego malarskiego medium pojawiają się tu przedmioty codziennego użytku, gąbki, butelki, rajstopy, kable. Rekonstruując z nich ikoniczne dla historii sztuki obrazy, artysta powraca „na swój sposób” do swoich wielkich poprzedników.

Potraktujmy historię światowej sztuki jako zaproszenie do zabawy!

“Zaszpanuj Rubęsem, a będzie pięknie
Dodaj Fridę Kalo i zrób wielkie halo!
Dorzuć dwa Wangogi i cztery Direry
Zobacz sobie w gogle jak wygląda Brojgel
Zapodaj Wandajka a dostaniesz lajka
Na poprawę ego weź rzeźbę Dalego