Pablo Sanz – [in]audible 18.03.16 Wydarzenie specjalne (piątek), godz. 18.30, Beautiful Tube, poziom I, wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki (Friday), 6.30 PM, Beautiful Tube on level 1, admission free, it is necessary to collect free tickets

Pablo Sanz

Hiszpański artysta, kompozytor, twórca licznych instalacji i performansów. W swoich działaniach koncentruje się na eksploracji estetycznych i przestrzennych aspektów percepcji dźwięku, wykorzystując do tego różnorodne strategie audialne, techniki rejestracyjne oraz specyficzne uwarunkowania architektoniczne. Szczególnie zajmuje go kwestia progów percepcyjnych, a także relacje słuchania wobec materii, czasu i przestrzeni.

Pośród najważniejszych jego realizacji z ostatnich lat należy wymienić nagrania terenowe w centralnej Amazonii, architektoniczne interwencje w Holandii i Hiszpanii, zamówienia kompozytorskie dla radia (Radio Reina Sofía Museum w Madrycie, FON Air UK, Atelier de Création Sonore Radiophonique w Belgii) oraz płyty wydane przez Very Quiet Records i Sonic Terrain. Brał udział w wielu programach rezydencjalnych organizowanych przez takie ośrodki jak np. Inland-Campo Adentro (Katalonia), Matadero (Madryt), Nau Côclea (Girona), FDD (Lizbona), Sonoscopia (Porto), ARE Holland (Enschede), Q-O2 (Bruksela), UNICAMP´s Laboratory for Sonic Arts and Acoustics (São Paulo). Obecnie wykłada i pracuje w Sonic Arts Research Centre (SARC) w Belfaście.

„[in]audible” jest utworem opierającym się na eksponowaniu ukrytych przestrzeni akustycznych i nie-ludzkich trybów słuchania. Aby uchwycić różnorodne zjawiska soniczne, sytuujące się na progu (ludzkiej) percepcji wykorzystano wiele niestandardowych technik rejestracyjnych. Za surowiec w procesie kompozycyjnym posłużyły m.in. fale myriametrowe, sygnały elektromagnetyczne, wibracje powierzchniowe, infra- i ultradźwięki oraz nagrania kontaktowe i hydrofoniczne.

Materiał źródłowy został zarejestrowany w latach 2008-2012 w Karlsruhe, Hadze, Bratysławie, Małej Fatrze, Madrycie i Sant Bartomeu del Grau.

www.pablosanz.info/inaudible

soundcloud.com/pablosanz/inaudible

Kurator Curator Paweł Szroniak Dodano: 16.03.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Performans Pablo Sanza towarzyszy otwarciu wystawy "Milczenie dźwięków"