POMIĘDZY 18.05.15–25.05.15 Dyskusja, Wydarzenie specjalne, Wystawa

WYSTAWA / PERFORMANCE / DZIAŁANIA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ / SPOTKANIA /
AKCJE / PREZENTACJE

Po raz kolejny znaleźliśmy się pomiędzy. W odcinku czasu, który znaczy tyle, co spotkanie. Spotkamy się od dawna. Przerabiamy znaczenia, kolejne sytuacje… Wrocław, Lublin, Kazimierz, Drohobycz, Lwów
i gdzieś pomiędzy znowu Wrocław. Albo jeszcze inaczej. Bo przecież Poznań, Warszawa, Katowice, no i zaraz Sandomierz. Dla niektórych Kraków też był. Niemożność ustalenia jednego początku
i jednego końca mnoży „pomiędzy” nieubłaganie.

To aktualne „między” przybrało formę działań na granicy dwóch: instytucji, państw, punktów w przestrzeni miasta. Struktura umożliwia zasygnalizowanie naszego trwania. Przez tydzień będziemy W i MIĘDZY, łapiąc się iluzorycznie w siatkę spotkań, wystaw i akcji. Rytmizowanie „pomiędzy” przeprowadzimy poprzez generowanie wypowiedzi, obiektów i postaw, które zastały nas w tym stanie.

18 maja – godz. 16.00
otwarcie wystawy, pokazy, spotkanie
Ośrodek Dokumentacji Sztuki ( dawne Muzeum Akademii Sztuk Pięknych)
Ul. Traugutta 19/21 Wrocław

21 maja – godz.13.00-17.00
otwarte działania performatywne w przestrzeni miejskiej
pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych a Muzeum Współczesnym Wrocław

25 maja – godz.17.30
dyskusja, prezentacja artystów biorących udział w projekcie
spotkanie w ramach Pracowni Otwartej w Muzeum Współczesnym Wrocław
pl. Strzegomski 2a Wrocław

Organizatorzy:
#Pracownia Otwarta – Katedra Mediacji Sztuki – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
#Ośrodek Dokumentacji Sztuki
# MWW Muzeum Współczesne Wrocław
Współpraca:
# Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Dodano: 16.05.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Artyści biorący udział w projekcie:

WOLODYMYR TOPIY ukr
JAROSŁAW FUTYMSKY ukr
EWA ZARZYCKA
ANNA PŁOTNICKA
MARCIN MIERZICKI
MARTA BOSOWSKA
KLAUDYNA LEWCZUK
OLHA CHYHRYK ukr
IVANA BERCHAK ukr

Kuratorka: Magdalena Skowrońska

Koordynacja projektu: Ewa Zarzycka, Marcin Mierzicki

Działania Pomiędzy są wynikiem współpracy Katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, Ośrodka Dokumentacji Sztuki, Muzeum Współczesnego Wrocław oraz Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, prowadzonego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Realizacja tegorocznych działań to rozwinięcie współpracy rozpoczętej podczas Festiwalu Brunona Szulca w Drohobyczu w 2014 roku (scena OFF).