Pożegnanie wystawy: Stanisław Dróżdż — Pomysły 24.08.14 Wydarzenie specjalne Niedziela, godz. 15.00, poziom V (Woliery), wstęp wolny

Wraz z nadchodzącym końcem wakacji zapraszamy na pożegnanie wystawy “Stanisław Dróżdż – Pomysły”. Po ekspozycji oprowadzi nas jej kuratorka Dorota Monkiewicz – Dyrektorka Muzeum Współczesnego Wrocław.

“Pomiędzy między czas
przestrzenie.
Im więcej
spraw coś, kogoś otacza, tym
bardziej więcej jest pomiędzy między –
zagubienie
lub na odwrót
podział w nieskończoność
ograniczoność”.

Stanisław Dróżdż to wybitny polski artysta. Pod jego przywództwem powstała we Wrocławiu wyjątkowa scena poezji konkretnej. Wystawa prezentuje obiekty przestrzenne, wczesne wersje prac dwuwymiarowych, projekty i notatki artysty.

Marianna Bocian: “Cokolwiek powiemy o zapisach jest jedno pewne – każdy z nich spełnia warunek poznawczy”.

Z katalogu wystawy “Stanisław Dróżdż. Pomysły”; “Symbol i konkret” [w:] “Poezja konkretna. Sesja Teoretyczno – Literacka”, Wrocław 1979 r.

Oprowadzanie po wystawie jest bezpłatne – serdecznie zapraszamy!

Dodano: 18.08.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. M. Kujda,© MWW, 2014