RÓWNONOC 21.03.15 Warsztaty, Wydarzenie specjalne g.17.00-21.00, dziedziniec za muzeum 5 P.M.- 9 P.M. at the museum's backyard

Okres wiosennej równonocy świętować będziemy wspólnie z Agnieszką Brzeżańską, autorką wystawy „Ziemia Rodzinna”, prezentowanej obecnie na poziomie 0. Tytuły prac artystki nawiązują do elementów pochodzących z religii dawnych Słowian. Zainspirowani jej twórczością odczarujemy pierwszy dzień wiosny i przywołamy dawne tradycje, by w szczególny sposób uświetnić ten niezwykły czas.

Na muzealnym dziedzińcu rozpalimy ogień. Przyniesiemy swoje instrumenty, by zainicjować spontaniczne plemienne granie. Będzie też wspólne gotowanie, przyozdabianie wstążkami “drzewa życzeń” oraz wykonywanie i palenie w ogniu wotywnych figurek. Marzankę wonną (nasz symbol wiosny!) odbić będzie można na przyniesionych elementach garderoby.

Kiedy: 17:00 – 21:00
Gdzie: Dziedziniec za MWW

Wszystkie zaplanowane działania odbywać się będą jednocześnie. Do współtworzenia wydarzenia dołączać można w dowolnym momencie jego trwania.

Wstęp bezpłatny.

Jeśli chcesz dołączyć z własnym pomysłem napisz: m.skowronska@muzeumwspolczesne.pl

Dodano: 15.03.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Marzanka Wonna (wariacja) Sweetscented Bedstraw (variation)