Socjolog w muzeum. Vol. 2. Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa 29.11.15 Wydarzenie specjalne, Wykład 29.11.15 (niedziela), godz. 15, przestrzeń wystawy, poziom 3 i 4, wstęp bezpłatny 29.11.15 (Sunday), 3 PM, levels 3 and 4, admission free

Socjolog w muzeum, czyli subiektywne, nie-kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa”. Prowadzenie: Bartek Lis.

„Staram się czytać wystawy tak jak potrafię najlepiej, czyli językiem socjologicznym. Sztuka jest dla mnie takim samym tekstem, jak wiersz czy wywiad. Podczas oprowadzania zwrócę Waszą uwagę na kwestie i zjawiska społeczne, które stały się tematem dla artystów. Mam nadzieję na dyskusję z Wami!”
/Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW, doktor socjologii/

Wystawa „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa” prezentuje awangardową scenę artystyczną Zagrzebia lat. 60. i 70. XX w. skupioną wokół ówczesnej Galerii Sztuki Współczesnej (dzisiejsze Muzeum Sztuki Współczesnej MSU), artystów współtworzących dwie ważne inicjatywy wydawnicze MSU – magazyny: „BIT international” i „SPOT” oraz działających w międzynarodowym ruchu Nowe Tendencje. Ukazuje także dzieła artystów współczesnych, którzy w swojej twórczości kontynuują lub czerpią z tradycji powojennej chorwackiej neoawangardy.

Spośród ponad siedemdziesięciu zaprezentowanych artystów warto wymienić: Marinę Abramović, Tomislava Gotovaca, Sanję Iveković, Mladena Stilinovića, Vjenceslava Richtera oraz Grupę Sześciu Autorów.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano: 27.10.15 Udostęnij: Facebook, Twitter

Prowadzenie: Bartek Lis

A sociologist in the museum, or a subjective, non-curator-led tour of the “New Art for New Society” exhibition

Tour leader: Bartek Lis

29.11.15 (Sunday), 3 PM, admission free, exhibition space, levels 3 and 4.
Petar Dabac, Sześcian, 1970. Fot. Małgorzata Kujda Petar Dabac, Cube, 1970. Fot. Małgorzata Kujda