Socjolog w muzeum. Vol. 3. „Milczenie dźwięków” 29.05.16 Wydarzenie specjalne, Wykład 29.5.16 (niedziela), godz. 15, przestrzeń wystawy, poziom 5, wstęp bezpłatny 29.5.16 (Sunday), 3 PM, level 5, admission free

„Staram się czytać wystawy tak jak potrafię najlepiej, czyli językiem socjologicznym. Sztuka jest dla mnie takim samym tekstem, jak wiersz czy wywiad. Podczas oprowadzania zwrócę Waszą uwagę na kwestie i zjawiska społeczne, które stały się tematem dla artystów. Mam nadzieję na dyskusję z Wami!”
/Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW, doktor socjologii/

———————————-

Tytuł wystawy wiedzie nas w obszar pejzażu dźwiękowego, zjawisk audialnych i akustycznej przestrzeni społecznej człowieka. Hasło „Milczenie dźwięków” jest jednak pretekstem do szerszej analizy pojęcia ciszy, próbą zmierzenia się z jego utopią i paradoksem.
/Agnieszka Chodysz-Foryś – kuratorka wystawy/

Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano: 18.05.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Socjolog w muzeum. Vol. 3