Socjolog w muzeum. Vol. 4. Stosunki pracy 28.08.16 Wydarzenie specjalne, Wykład 28.8.16 (niedziela), godz. 15, start: poziom 3, wstęp bezpłatny 28.8.16 (Sunday), 3 PM, start: 3rd floor, admission free

We wstępie do wystawy, Sylwia Serafinowicz – kuratorka kolekcji MWW – pisze w ten sposób: „Pierwsza odsłona międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej, tworzonej od 2011 roku w Muzeum Współczesnym Wrocław, podejmuje zagadnienie dzisiejszych ‘stosunków pracy’. Termin ten określa relacje pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Obecną dynamikę tych zależności determinują te same procesy, które formują globalny rynek: kolonializm, uprzemysłowienie i kapitalizm. Kształtują one także krajobraz polityczny, kierunki migracji, kondycję ciał i umysłów”.

Podczas naszego spaceru i dyskusji, która jak mam nadzieję się wywiąże, postaramy się skupić na tych pracach i tematach, które włączają aspekt płci i seksualności do współczesnej debaty o „stosunkach pracy”.

Zapraszam serdecznie.

Bartek Lis – socjolog gender, doktor nauk społecznych, kurator projektów społecznych MWW.

Dodano: 10.08.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Socjolog w muzeum. Vol. 4

Porozmawiajmy o "dżenderze", czyli subiektywne, niekuratorskie oprowadzanie po wystawie „Stosunki pracy”

Prowadzenie: Bartek Lis