“Viviane chce się rozwieść” 09.08.15 Film, Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne (Niedziela), godz. 20.30, plenerowa projekcja na dachu MWW, bezpłatne wejściówki (Sunday), 8.30 PM, open-air screening on MWW roof, free tickets

Pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 “Viviane chce się rozwieść” to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym.
[opis dystrybutora]

Projekcja towarzysząca wystawie “Vot ken you mach?”.

Wprowadzenie: Lech Moliński.

Dodano: 7.07.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
"Viviane chce się rozwieść"
reż. Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
Francja/Niemcy/Izrael 2014, 115’
[fabuła]

Projekcja towarzysząca wystawie "Vot ken you mach?"

Wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki do odebrania w kasie MWW

Wprowadzenie: Lech Moliński
"Gett: The Trial of Viviane Amsalem"
dir. Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz