Przegląd Młodej Sztuki “Świeża krew” / Laureaci z lat 2011–2015 16.09.16–30.09.16 Wystawa Wernisaż wystawy laureatów I–V edycji: 16.9.16 (piątek), godz. 18.00, poziom 5, wstęp bezpłatny Vernissage: 16.9.16 (Friday), 6:00 PM, 5th floor, free admission

Przed nami 6. edycja Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Kiedy startował konkurs malarstwo było w defensywie – nowe media zdominowały przestrzeń sztuki, a klasyczny obraz wydawał się passé. W ostatnich latach malarstwo wróciło do formy, odzyskało wiarę w siebie i siłę oddziaływania. Kolejne edycje konkursu pokazują, że młodzi artyści na nowo odkrywają możliwości malarstwa, odważnie korzystają z tradycji, by włączyć obraz w krwiobieg aktualnej sztuki.

Wystawa to prezentacja wyselekcjonowanych prac młodego pokolenia artystów. Po rosnącym sukcesie poprzednich edycji Galeria Socato rozwija swój projekt. Aby podsumować 5-letnią tradycję wspólnie z Muzeum Współczesnym Wrocław zapraszamy na wystawę prac laureatów poprzednich edycji Przeglądu. W MWW zaprezentujemy obrazy, które zdobyły Grand Prix poprzednich edycji Przeglądu, a także nowe realizacje Natalii Bażowskiej, Agaty Kus, Moniki Mysiak, Filipa Rybkowskiego oraz Justyny Smoleń.

Z przyjemnością obserwujemy rozwój ich karier artystycznych. Natalia Bażowska od lat zajmuje się relacjami z naturą – po projekcie „Leże” prezentowanym w Miejscu Projektów Zachęty, prezentuje właśnie swoje prace na wystawie w San Sebastian. Agata Kus – także prezentowana w Miejscu Projektów Zachęty z wystawą „Przetwornik” – w ubiegłym roku zdobyła Nagrodę WRO Biennale. Justyna Smoleń kontynuuje nagrodzoną serię „Black”. Czarne obrazy zobaczyć można było w ostatnim czasie w ramach projektu Soon_30 w Spectra Art Space oraz w BWA w Nowym Sączu i Sanoku. Filip Rybkowski rozwija konceptualne projekty, z którymi zapoznać się można na wystawach w Bunkrze Sztuki w Krakowie, czy galerii Henryk.

PMS “Świeża Krew” / Laureaci I–V edycji
Muzeum Współczesny Wrocław
16.09 – 30.09.2016

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE: Natalia Bażowska, Agata Kus, Monika Mysiak, Filip Rybkowski, Justyna Smoleń.
Kuratorka: Karolina Jaklewicz
Producent: Magdalena Bobko

VI PMS “Świeża Krew” / Wystawa finałowa
Galeria Sztuki Socato, Pl. Solny 11, Wrocław
9.09 – 10.10.2016

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE: Paweł Czekański, Karol Gawroński, Natalia Jamróz, Alicja Jaworska, Edyta Kowalewska, Damian Kucaba, Magdalena Lara, Agnieszka Majewska, Dorota Winiarska-Morawiec, Iwona Ogrodzka, Martyna Pająk, Kamil Pieczykolan, Agata Przyżycka, Agnieszka Rowińska.
Kuratorka: Karolina Jaklewicz
Producent: Magdalena Bobko

—————————————-
TEGOROCZNE NAGRODY:
* Grand Prix Malarstwa – Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 5000 zł brutto. Praca nagrodzona Grand Prix przechodzi na własność fundatora nagrody.
* Grand Prix Rzeźby – Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 2000 zł brutto.
* Nagroda Kolekcjonera – wybrana praca dołączy do kolekcji sztuki współczesnej.
* Nagroda Publiczności – nagroda przyznawana przez Gości wernisażu, ufundowana przez SklepPlastyczny.pl (bon o wartości 800zł na zakupy w sklepie plastycznym TINTA).
* Jury może przyznać Wyróżnienia Honorowe.

Mecenasem Galerii i Fundatorem Nagrody Grand Prix malarstwa jest Kancelaria Olesiński&Wspólnicy, Złotym Sponsorem VI Przeglądu – Good Lock Doors, Srebrnym Sponsorem VI Przeglądu – Signium Poland, Fundatorem Nagrody Kolekcjonera – Kancelaria Prawna Pieróg&Partnerzy, Fundatorem Nagrody Publiczności – SklepPlastyczny.pl.

Dodano: 6.09.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
PMS „Świeża Krew” / Laureaci z lat 2011–2015
Muzeum Współczesne Wrocław
Wernisaż: 16.09.2016, godz. 18:00