GREGOR RÓŻAŃSKI — „DEEP CHROME MSG” 22.06.12–08.07.12 Wystawa Wernisaż: 22.6.12 (piątek), godz. 19 Vernissage: 22.6.12 (Friday), 7PM

Błękitne światło starych monitorów rzucone na ścianę pozostaje śladem wygenerowanego obrazu, a cienie nośników – pamiątką wczesnych technologii cyfrowych i początków internetu. Komunikacja mobilna pozwoliła na jeszcze szybszą wymianę i aktualizację danych, a rozwój mediów sieciowych – rozpoznać najważniejszy instynkt społeczny – zachwyt zarówno nad przeszłością, teraźniejszością, jak i przyszłością. Wzajemne przenikanie się platform wirtualnej i rzeczywistej pozwala dostrzec więcej, niż do tej pory, szczegółów. Świat przedmiotów będących dotąd fizycznym dowodem procesów technologicznych przybiera nowy nieznany wcześniej kształt.

Na wystawie w Muzeum Współczesnym Wrocław zaprezentowane zostaną wybrane projekty Gregora Różańskiego – w tym zremasterowana wersja filmu Dereka Jarmana – Blue (1992). Ostatnim kolorem jaki widział przed śmiercią reżyser był błękit i to jemu przypisywał najróżniejsze znaczenia, skojarzenia, rejestrując w swojej pracy jednocześnie osobiste doświadczenia ostatniego etapu choroby.

Patronat medialny:
Vice

Materiały do pobrania Download files Pobierz publikację "DEEP CHROME MSG 2012" Pobierz "DEEP CHROME MSG IS A PUBLICATION 2012" Kurator Curator Romuald Demidenko Dodano: 24.06.12 Udostęnij: Facebook, Twitter
Gregor Różański (1988) jest studentem sztuk wizualnych i rzeźby w Weissensee Kunsthochschule w Berlinie. W swojej sztuce koncentruje się na współczesnych zjawiskach i kontekstach, wykorzystuje różne praktyki konceptualne, projekty efemeryczne, multimedia, internet, obiekty znalezione, rzeźbę, instalacje oraz rysunek. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych, m. in. w Para_Site Gallery w Grazu i O'Artoteca Project Space w Mediolanie. Brał też udział w wielu wystawach zbiorowych, m. in. w Bibliotece Narodowej w Warszawie, Grimmuseum w Berlinie, Vienna Biennale w Wiedniu oraz Agency for Unrealized Projects podczas Art Basel 2011. Mieszka i pracuje w Berlinie. Gregor Różański (1988) studies Visual Arts & Sculpture at Weissensee Kunsthochschule in Berlin. His work focuses on contemporary issues and contexts including various conceptual practices, ephemeral projects, multimedia, internet, found objects, sculpture, installation and drawings. His works were presented on the solo exhibitions at Para_Site Gallery in Graz and O'Artoteca Project Space in Milan. He also participated in group exhibitions, i.a. National Library in Warsaw, Grimmuseum in Berlin, Vienna Biennale and Agency for Unrealized Projects during Art Basel 2011. He lives and works in Berlin.