Szukaj,
,

BIP,
Dzień kobiet. Rozmowa przy zdjęciach z Katarzyną Ramocką 08.03.18 (czwartek), godz. 18.00, poziom 1, galeria fotograficzna wokół windy, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 PM, 1st floor, photo gallery around the lift

Jak uchwycić niewypowiadalne? Jak z fotografii uczynić zwierciadło pozwalające odczytać niewidoczne wcześniej znaczenia? Jak wypełnić zdjęciami dojmującą pustkę i poczucie straty?

Motywem przewodnim twórczości Katarzyny Ramockiej są relacje z matką. W ramach swojego najnowszego projektu młoda fotografka zanurza się w świat emocji, wyobrażeń i tęsknot. Snuje intymną opowieść opartą na drobnych gestach, symbolach i niedopowiedzeniach. Jej bohaterki wciąż próbują przywrócić utracony czas i marzą o bliskości, jednak wcale “nie żałują, że ich wcześniej nie było”.

Zapraszamy do rozmowy o dorastaniu, pamięci i kobiecych relacjach.

Spotkanie z artystką poprowadzi Daniel Filipek.

Katarzyna Ramocka – urodzona w 1992 w Janowie Lubelskim. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Wrocławską Szkołę Fotografii afa we Wrocławiu. W swoich pracach skupia się na wspomnieniach, rodzinie. Sięga również po archiwa i bazuje na pamięci. Pracuje nad osobistymi projektami. W fotografii próbuje pokazać intymność, uczucia, emocje, relacje z ludźmi, własne doświadczenia. Podgląda nowych topografów i ich piękne dokumentalne krajobrazy.
katarzynaramocka.pl
katarzynaramocka.tumblr.com

Daniel Filipek – artysta wizualny, dziennikarz, niezależny kurator. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fotografię w Ośrodku Postaw Twórczych. Prowadzi inicjatywę Prześwietlenia – comiesięczny cykl spotkań autorskich poświęcony najciekawszym zjawiskom młodej, polskiej fotografii.
www.facebook.com/przeswietlenia

Więcej o wystawie >>>

Dodano:28.02.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Katarzyna Ramocka. Nie żałuję, że wcześniej nas nie było Katarzyna Ramocka. I don't regret we weren't here before