Szukaj,
,

BIP,
Hubert Humka “Death Landscapes” – spotkanie autorskie 15.11.18 (czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 pm, Beautiful Tube, free admission

Jedną z pierwszych wystaw prezentowanych w tym roku w Muzeum Współczesnym Wrocław była ekspozycja Huberta Humki Death Landscapes. Teraz Hubert Humka wraca do wrocławskiego muzeum z książką, która jest zwieńczeniem tego projektu.

Kiedy Hubert Humka, na co dzień wykładowca łódzkiej filmówki na kierunku Fotografia, postanawia rozpocząć pracę nad nowym projektem, to jedno można założyć z góry – będzie ciężko. Po kultowej książce Evil Man (Łódź: Wydawnictwo PWSFTviT, 2014), prowokacyjnej serii Ladies of Love (program główny Fotofestiwal Łódź 2016) przyszła kolej na… krajobrazy.

Jednak Death Landscapes to coś więcej niż tylko książka z krajobrazami – z pozoru idylliczne, tak naprawdę noszą piętno wydarzeń, jakich były świadkami.

“Wybrałem trzynaście takich miejsc i odwiedziłem je w rocznicę tych wydarzeń” – mówi Hubert Humka. – “Być może jakaś szczególna aura miejsca determinowała wykonanie fotografii, a kumulująca się siła oraz energia tych miejsc pozwoliły zapisać się na zdjęciu. Przez pryzmat tych krajobrazów opowiadam historie, które tam się wydarzyły”.

Te wydarzenia mają różną skalę. Z jednej strony dotyczą zdarzeń, w wyniku których cierpią jednostki, ale z drugiej – są to historie powszechnie relacjonowane w mediach na całym świecie. Wszystkie przybliżają nas do poznania mrocznej natury człowieka.

Książka Huberta Humki zawiera szereg dodatków, które nadają jej dodatkowego waloru. Wśród nich znajdują się m.in. raport z wykonania wyroku kary śmierci, szczegółowy plan miejsca ujawnienia zwłok oraz nigdy wcześniej niepublikowany pamiętnik seryjnego mordercy.

W spotkaniu udział wezmą:

Hubert Humka (autor)
mieszka w Warszawie, absolwent i obecnie wykładowca łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia, interesuje się w mockumentami, para-dokumentami oraz poszukiwaniem autentyzmu w fotografii, jego prace były wystawiane podczas rożnych międzynarodowych festiwali fotograficznych, w tym na Les Rencontres d’Arles (2012 i 2013), Transphotographiques Festival (2014), Fotofestiwal Łódź (2016 i 2018) oraz Białystok Interphoto Festival (2015), swoje prace prezentował także na wystawach indywidualnych we Francji, Niemczech, Malezji, Polsce (w tym w Muzeum Współczesnym Wrocław) oraz w Wielkiej Brytanii, finalista takich konkursów jak: Prix Voies Off: Sélections 2013 na Les Rencontres d’Arles Off Festival (Francja), Photo Diploma Award 2013 (Polska), autor dwóch książek: Evil Man (Łódź: Wydawnictwo PWSFTviT, 2014) i Death Landscapes (Warszawa: BLOW UP PRESS, 2018).

Aneta Kowalczyk (projektantka)
mieszka w Warszawie, grafik-samouk, fotoedytorka, od 2010 r. prowadzi własne studio projektowe, dyrektor artystyczna wydawnictwa BLOW UP PRESS (od 2012 r.), projektantka wszystkich publikacji tego wydawnictwa: “doc! photo magazine”, “contra doc!”, książek z serii DEBUTS oraz monografii: wielokrotnie nagradzanej książki Agaty Grzybowskiej 9 bram, z powrotem ani jednej oraz książki Huberta Humki Death Landscapes, nagrodzona trzecią nagrodą w kategorii Magazine Visual Editor of the Year w 75. edycji konkursu Pictures of the Year International, miłośniczka włoskiej kuchni, dobrego wina i kotów.

Grzegorz Kosmala (wydawca)
mieszka w Warszawie, założyciel i szef wydawnictwa BLOW UP PRESS (2012 r.), redaktor naczelny kwartalnika poświęconego współczesnej fotografii dokumentalnej “doc! photo magazine”, pomysłodawca międzynarodowego projektu DEBUTS promującego najbardziej utalentowanych wschodzących fotografów, wcześniej związany z sektorem public relations, a jednym z jego projektów była koordynacja BZ WBK Press Foto, ukończył Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, gdzie studiował Zarządzanie w Mediach oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację, uzależniony od dokumentu, lubi chodzić do kina, spotykać się z przyjaciółmi i dobrze się wyspać.

Paweł Bąkowski
kurator wystawy Death Landscapes, kierownik Działu Organizacji Wystaw MWW, wykładowca fotografii.

Podczas spotkania książka Huberta Humki
będzie dostępna w promocyjnych cenach:
— 140 zł za wersję polskojęzyczną,
— 200 zł za wersję angielskojęzyczną.

Książka Huberta Humki Death Landscapes ukazała się nakładem warszawskiego wydawnictwa BLOW UP PRESS. Jej premiera miała miejsce 24 czerwca 2018 r. w Galerii Imaginarium w Łodzi podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu.

Dodano:7.11.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Hubert Humka, 22 lipca 2011, Utøya Hubert Humka, 22 July, 2011, Utøya
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ