Jak otworzyliśmy Puszkę Pandory / Zablokowane 14.09.17 (czwartek), godz. 18:00, 5. piętro, wstęp bezpłatny (Thursday), 6 PM, 5th floor, free admission

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie ZABLOKOWANE // TIFF Festival 2017.

Wystawa jest poświęcona blokadom, które wstrzymują twórcze działanie, osiąganie celów i spełnianie marzeń. Analizuje różne rodzaje zahamowań oraz ich podłoża, prezentując sześć odmiennych postaw twórców zaproszonych do udziału. Na potrzeby wystawy artyści starali się zidentyfikować swoje blokady i zilustrować je, korzystając z dowolnie wybranych mediów i narzędzi.

Podczas spotkania jeden z kuratorów wystawy “Zablokowane”, Paweł Kowalski, przybliży jej kształt i proces powstawania. Opowie o metodzie rozwoju personalnego poprzez identyfikację własnych “demonów” i mechanizmów blokujących. Będzie to przede wszystkim unikalna okazja, aby poznać kulisy powstawania instalacji: trud wyciągania na powierzchnię problemów prezentowanych artystów i pułapki z tym związane. Kurator zdradzi popełnione w procesie tworzenia wystawy błędy oraz nieprzewidziane konsekwencje prób rzucania światła na głęboko zakorzenione słabości.

Spotkanie będzie miało nieformalny charakter prezentacji połączonej z dyskusją z uczestnikami. Zapraszamy zarówno osoby trapione problemami poruszanymi na wystawie, jak i wszystkich ciekawych kulis pracy kuratorskiej.

Paweł Kowalski: urodzony w 1988 r. niezależny kurator i producent kreatywny. Uczestnik międzynarodowych projektów artystycznych, takich jak m.in. Un Week-end à l’Est, Les Rencontres d’Arles, członek kolektywu polskich festiwali fotograficznych “Polish Paradise”. Od początku studiów na Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, zaangażowany był w projekty artystyczne o zróżnicowanych profilu: fotograficznym (TIFF Festival 2011-2017), muzycznym (Guitar Masters 2016), intermedialnym (Festiwal Wysokich Temperatur 2015). Członek-założyciel wrocławskiej pracowni kreatywnej PANATO.

Dodano:12.09.17 Udostępnij: Facebook, Twitter