Szukaj,
,

BIP,
O Kościach, chmurach i molekułach. Rozmowa z Jarosławem Grulkowskim 22.11.17 (środa), godz. 18.00, przestrzeń wystawy, poziom 0, wstęp bezpłatny (Wednesday), 6 PM, exhibition space, level 0, admission free

Na wystawie Jarosława Grulkowskiego poza rysunkami węglem, obiektami przestrzennymi i dźwiękiem możemy odnaleźć jeden z wielu czarnych notatników artysty. To szansa, aby zajrzeć przez ramię twórcy, który na pierwszy rzut oka w swoich pracach jest niedostrzegalny.

Kolejną okazją będzie spotkanie z artystą w przestrzeni wystawy, które poprowadzi Przemek Pintal – twórca multimedialny, kierownik Katedry Rysunku na wrocławskiej ASP, przewodniczący Think Tank Lab Triennale. Konfrontacja różnych definicji rysunku oraz odmiennych postaw artystycznych będzie okazją do zaskakujących wniosków i świeżego spojrzenia na twórczość Jarosława Grulkowskiego.

Serdecznie zachęcamy do rozmowy z artystą podczas spotkania lub pozostawienie pytania w specjalnie przygotowanym pudełku na wystawie.

Jarosław Grulkowski: urodzony w 1983 roku w Oleśnie. W latach 2004–2009 studiował na Wydziale Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Miedziorytniczych prof. Andrzeja Basaja oraz Pracowni Rysunku Zawodowego prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Od 2009 roku zatrudniony w macierzystej uczelni – w I pracowni Rysunku 207 prowadzonej przez prof. Wojciecha Lupę. W swojej pracy artystycznej podejmuje rozważania dotyczące fenomenów spotykanych w naturze, dynamiki procesów przyrody i multiplikacji form najprostszych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano:13.11.17 Udostępnij: Facebook, Twitter