Rozmowy przy zdjęciach. Spotkanie z Tomaszem Grzybem 18.11.16 (piątek), godz. 17:00, przestrzeń wokół windy na poziomie 0, wstęp bezpłatny (Friday), 5 PM, ground floor, area around the lift, free admission

W Muzeum Współczesnym Wrocław od końca października można oglądać wystawę fotografii Tomasza Grzyba – socjologa, obserwatora życia codziennego, fotografa i nauczyciela.

Ludzie sportretowani przez Tomasza Grzyba, to jednostki o skomplikowanych biografiach. Historiach niełatwych. Żyją trochę w zawieszeniu. Jest w nim sporo nadziei, niemało rezygnacji. Pierwszy krok – decyzja o wyruszeniu w podróż, o zmianie swego położenia – został już wykonany. Niektórzy dotarli już do miejsc bezpiecznych, ale wcale nie oznacza to końca podróży. Praca czy szczęście nie czekają na ulicy. Czekają oni.

Zapraszamy do rozmowy przy zdjęciach. O uchodźcach, współczesnej Europie, naszej (nie)gotowości do pomocy, człowieczeństwie i czekaniu.

Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano:7.11.16 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie:
Bartek Lis – kurator wystawy „Czekanie”
Moderator:
Bartek Lis – curator of the “Waiting” exhibition