Szukaj,
,

BIP,
Wokół Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017. Środowisko mieszkaniowe 24.05.18 (czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 PM, Beautiful Tube, free admission

Zapraszamy na ostatnie spotkanie poświęcone kolejnej odsłonie badań jakości życia we Wrocławiu, prowadzonych przez socjologów z Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu magistratu. Podczas trzech debat w Muzeum Współczesnym Wrocław przyglądamy się wybranym problemom poruszanym w Diagnozie, prowokując dyskusję o aktualnej kondycji naszego miasta. Ostatnia dyskusja będzie dotyczyć jakości środowiska mieszkaniowego Wrocławia.

Podczas debaty zastanowimy się, jakie są wyzwania i problemy we wrocławskim środowisku mieszkaniowym. Co wpływa na zadowolenie wrocławian z ich miejsca zamieszkania? Jak kształtowała się społeczno-przestrzenna organizacja osiedli i zespołów mieszkaniowych przed wojną i w okresie w PRL-u? Wreszcie – czy istnieją i jakie są możliwe alternatywy dla wynajmu mieszkania lub decyzji o kredycie? Spotkanie będzie także okazją do dyskusji na temat roli rad osieli oraz konsultacji społecznych i badań potrzeb mieszkańców w kształtowaniu środowiska mieszkaniowego.

UCZESTNICY DEBATY

dr Iwona Borowik