Szukaj,
,

BIP,
Wokół Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017. Uczestnictwo w kulturze 22.03.18 (czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 PM, Beautiful Tube, free admission

Na początku tego roku naukowcy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawili wyniki Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017 – kolejnej odsłony badań jakości życia we Wrocławiu, prowadzonych przy wsparciu magistratu.

Realizacja Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017 przypadła na szczególny czas dla Wrocławia. Po pierwsze, zakończył się cykl wielkich imprez (ESK 2016, The World Games 2017), które pozostawiły wiele doświadczeń wartych poddania krytycznej ocenie. Ponadto, w toku prac nad nową strategią miasta, okazało się, że idea “Wrocławia – miasta spotkań” wyczerpała się, a mieszkańcy oczekują nowej opowieści o mieście. Wreszcie – jesteśmy świadkami znaczącego napływu imigrantów ze wschodu, co wobec autostereotypu miasta tolerancyjnego i otwartego oraz radykalizującej się narracji politycznej, stawia społeczność miejską i jej liderów wobec realnych wyzwań wielokulturowości.

W ramach cyklu trzech debat w Muzeum Współczesnym Wrocław przyjrzymy się wybranym problemom, poruszanym w diagnozie, prowokując dyskusję o aktualnej kondycji naszego miasta.

Pierwsza debata będzie dotyczyć uczestnictwa w kulturze. Podczas spotkania współautorzy diagnozy, przedstawią wyniki ewaluacji ESK Wrocław 2016 oraz Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017. Wnioski z raportów będą przyczynkiem do zastanowienia się nad tym, co warunkuje aktywny udział w kulturze, jakie bariery uniemożliwiają mieszkańcom aktywne spędzanie czasu wolnego oraz kto jest szczególnie narażony na wykluczenie z życia kulturalnego. Spotkanie będzie również okazją do otwartej dyskusji nad poziomem miejskiej oferty kulturalnej oraz wpływem masowych imprez takich jak ESK czy The World Games na stan wrocławskiej kultury.

UCZESTNICY DEBATY

dr Ewa Banaszak
Instytut Socjologii, Uniwersytet Wrocławski

dr hab. Mateusz Błaszczyk
Instytut Socjologii, Uniwersytet Wrocławski

Dominika Łabądź
artystka wizualna, współzałożycielka Galerii U we Wrocławiu, współkuratorka wystawy Część wspólna poświęconej oddolnym inicjatywom kulturotwórczym

Jacek Sutryk
Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Terminy kolejnych spotkań
wokół Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2017

MIGRANCI
26.4.18 (czwartek), godz. 18.00
ŚRODOWISKO MIESZKANIOWE
24.5.18 (czwartek), godz. 18.00

Więcej o Wrocławskiej Diagnozie Społecznej 2017

Dodano:13.03.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.
  • 1. Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą we Wrocławiu.
  • 2. Państwa dane udostępniane podczas przeglądania strony wykorzystywane będą wyłącznie w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Państwa aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Państwa potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty).
  • 3. Podstawą przetwarzania Państwa danych jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych w jednym lub większej liczbie określonych celów.
  • 4. Muzeum Współczesne Wrocław we Wrocławiu informuje, iż gromadzone dane nie będą nigdzie przekazywane.
  • 5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
  • 6. Państwa dane będą przechowywane przez okres obowiązywania aktualnego planu strategii promocyjnej Muzeum.
  • 7. Mają Państwa prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
  • 8. Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania oraz usunięcia, a nadto do żądania ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia danych.
  • 9. Mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych na potrzeby marketingu bezpośredniego w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  • 10. Państwa dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody, podjęcia decyzji o wykreśleniu usunięcia ich z bazy danych lub zaprzestania obowiązywania aktualnego planu strategii promocyjnej Muzeum.
  • 11. Jeśli uznają Państwo, że przetwarzanie danych jest niezgodne z przepisami RODO, mogą Państwo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • 12. W toku przetwarzania Państwa danych nie będzie dochodzić do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.
  • 13. Państwa dane nie będą przekazywane do państw trzecich (czyli poza Europejski Obszar Gospodarczy) ani do organizacji międzynarodowych.
  • 14. Jednocześnie informujemy, iż Muzeum Współczesne Wrocław we Wrocławiu od dnia 25 maja 2018 roku wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować w sprawach ochrony i realizacji swoich praw w zakresie danych osobowych. E-mail kontaktowy do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: ochronadanych@muzeumwspolczesne.pl
  • 15. Ponadto informujemy, iż prośby dotyczące realizacji Państwa prawa do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (tylko jeśli przetwarzanie byłoby zbędne do realizacji wskazanego celu przetwarzania), a także prawo do ich przenoszenia oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego można kierować na adres mailowy: ochronadanych@muzeumwspolczesne.pl
AKCEPTUJĘ