Wrocławski portret — dyskusja o mieście (nie)zwykłym 20.11.13 godz. 18.00, Beautiful Tube 6:00 PM, Beautiful Tube

20 listopada w tygodniku „Polityka” ukaże się kolejny raport dedykowany polskim miastom – tym razem poświęcony Wrocławiowi. Temat domniemanej wielokulturowości naszego miasta zajmuje w nim istotną część. Zapraszamy Was tego dnia do Muzeum Współczesnego Wrocław by podyskutować z socjolożkami – Julitą Makaro i Kamillą Dolińską oraz przedstawicielkami Stowarzyszenia NOMADA o micie „kulturowej/etnicznej niezwykłości” tego miejsca.

Dr Julia Makaro i dr Kamila Dolińska są autorkami badania i raportu pt. „O wielokulturowości monokulturowego Wrocławia”. Pracują w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:15.11.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Spotkanie poprowadzi Karolina Mróz, prezeska Fundacji Dom Pokoju. The meeting will be led by Karolina Mróz, the chairwoman of the House of Peace Foundation.