Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
„How To Survive a Plague” — pokaz filmu i dyskusja 24.04.13 24.4.13 (środa), godz. 18
wstęp bezpłatny
24.4.13 (Wednesday), 6 PM
free admission

„How to Survive a Plague” to historia oporu pewnej wspólnoty przeciwko instytucji władzy, która odcina się od swoich obywateli i skazuje ich na śmierć. Epidemia AIDS pochłania na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych miliony ofiar. Dwie organizacje – ACT UP i TAG próbują na własną rękę zaktywizować środowiska homoseksualne i w konsekwencji całe społeczeństwo w walce o opiekę dla chorych, badania nad nowymi lekami i powstrzymanie epidemii. Film Davida France’a to próba wizualizacji działań aktywistów tamtego okresu na podstawie nagrań video i wywiadów z głównymi postaciami ruchu. W „How to Survive a Plague” liczy się przede wszystkim rekonstrukcja przeszłości, odtworzenie jednej z ważniejszych kart historii ruchu LGBT i Q oraz wspomnienie tych, którzy odeszli.

Po projekcji odbędzie się dyskusja udziałem Marzeny Lizurej i Marcina Fiedorowicza. Spotkanie poprowadzi Bartek Lis.

——–
„How to Survive a Plague”
reż. David France / USA 2012 / 89’

Podziękowania dla: ro*co films educational za udostępnienie filmu oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (przekazanie listy dialogowej) .

Kurator cyklu „WYCHODZIMY!” Curator of the series: Bartek Lis Dodano:16.04.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
oficjalny trailer official trailer
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij