“Lato Sangaile” – film i dyskusja 10.10.16 (poniedziałek), godz. 17:30–21:00, Beautiful Tube, poziom I, wstęp bezpłatny (Monday), 5:30–9:00 PM, Beautiful Tube, 1st floor, free admossion

spotkanie przeniesione na 10 października

Sangaile spędza wakacje z rodzicami w domu nad jeziorem. Jej największym marzeniem jest pilotowanie samolotu, ale nigdy nawet nie wsiadła na pokład ze względu na paniczny lęk wysokości. Cały gniew wynikający ze strachu i niemocy kieruje przeciw sobie. Pewnego dnia na pokazie lotniczym poznaje barwną i przebojową Auste. To spotkanie i namiętność, która rozwinie się między dziewczynami, pozwoli Sangaile nabrać pewności siebie i przezwyciężyć własne ograniczenia.

“Lato Sangaile” to opowieść o odwadze potrzebnej do realizowania własnych marzeń. To film hipnotyzujący obrazem, który w połączeniu ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Jeana-Benoît Dunckela (połowa francuskiego duetu Air), pozwala oderwać się od rzeczywistości.

Film zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na międzynarodowym konkursie fabularnym Festiwalu Sundance. Prezentowany był też na Berlinale oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym i Festiwalu Camerimage.

Na film i dyskusję po zapraszają Kultura Równości, Tongariro Releasing, outfilm.pl oraz Muzeum Współczesne Wrocław.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Równych Praw 2016 i VIII Wrocławskiego Marszu Równości >>>

Dodano:23.09.16 Udostępnij: Facebook, Twitter
“Lato Sangaile”