MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
“Odruch serca” – film i wykład 01.12.16 (czwartek), godz. 18, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki (Thursday), 6 PM, Beautiful Tube, free admission, limited number of seats

Kultura Równości i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na projekcję “Odruchu serca” – przejmującego filmu opowiadającego o początkach epidemii AIDS w USA.
 
Dzięki uprzejmości HBO Polska obraz ten zostanie pokazany w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS.
 
Po seansie zapraszamy na krótki wykład o obecnej sytuacji HIV/AIDS w Polsce.
 
ODRUCH SERCA (THE NORMAL HEART)
dramat, USA 2014, 128 min., (18)
reż. Ryan Murphy

 
Uhonorowana Nagrodą Emmy adaptacja autobiograficznej sztuki Larry’ego Kramera, która opowiada o początkach epidemii AIDS w Stanach Zjednoczonych.
 
Nowy Jork, początek lat osiemdziesiątych. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje na temat tajemniczego wirusa, który sieje spustoszenie wśród społeczności LGBT. W gronie aktywistów działających na rzecz zwalczania wirusa, nazwanego przez naukowców HIV, szczególne miejsce zajmuje pisarz Ned Weeks (nominowany za tę rolę do Złotego Globu Mark Ruffalo). Jego celem jest nie tylko zwiększenie świadomości na temat choroby, ale przede wszystkim zmiana postrzegania zarażonych nią osób. Działania Weeksa wzbudzają kontrowersje i prowadzą do konfliktu z rodziną i przyjaciółmi.
 
Ten ważny i poruszający film to ekranizacja napisanej w 1985 roku sztuki Larry’ego Kramera, która była jednym z pierwszych artystycznych głosów na temat AIDS. Realizacji obrazu podjął się Ryan Murphy („Jedz, módl się, kochaj”), wyróżniony Emmy autor serialu „Glee”. W rolę Neda Weeksa (alter ego Kramera), który walczy o prawa zarażonych wirusem HIV, wcielił się nominowany do Oscara Mark Ruffalo („Wszystko w porządku”, „Spotlight”). W produkcji HBO wystąpili także: laureatka Oscara i zdobywczyni trzech nominacji do tej nagrody Julia Roberts („Erin Brockovich”, „Sierpień w hrabstwie Osage”), nagrodzony za swój występ Złotym Globem Matt Bomer (serial „Białe kołnierzyki”, „Magic Mike”) oraz Taylor Kitsch („John Carter”, „Ocalony”). Obraz zdobył dwie statuetki Emmy (najlepsza produkcja telewizyjna, najlepsza charakteryzacja) i kilkanaście innych nominacji do tej nagrody. Był również nominowany do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy miniserial lub film telewizyjny”.
 

Dodano:23.11.16 Udostępnij: Facebook, Twitter
ODRUCH SERCA (THE NORMAL HEART)
dramat, USA 2014, 128 min., (18+)
reż. Ryan Murphy
wyk. Mark Ruffalo, Matt Bomer, Taylor Kitsch, Jim Parsons, Julia Roberts

Po seansie zapraszamy na krótki wykład o obecnej sytuacji HIV/AIDS w Polsce

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MWW w dniu projekcji od godz. 17:00
THE NORMAL HEART
drama, USA 2014, 128 min., (18+)
dir. Ryan Murphy
cast: Mark Ruffalo, Matt Bomer, Taylor Kitsch, Jim Parsons, Julia Roberts

After the film, we would like to invite you to a short lecture about the current situation of HIV/AIDS in Poland

Free passes can be collected at the MWW ticket office on the Day of hte screening after 5 PM
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij