„Narracje o schronie/betonie. Epilog” — prezentacja wyników badań 24.10.12 start: 24.10.12 (środa), godz. 18 start on: 24.10.12 (Wednesday), 6PM

Dlaczego bunkier od niedawna nazywany jest schronem? Jakie wspomnienia związane ze schronem mają okoliczni mieszkańcy i mieszkanki? Po co Wrocławianom i Wrocławiankom Muzeum poświęcone sztuce współczesnej? Dlaczego Muzeum znajduje się w schronie?  Czy w schronie zabunkrowana jest sztuka? Jak w budynku bez okien czują się opiekun wystaw i ochroniarka, pracujący w Muzeum Współczesnym Wrocław? Na te i inne pytania odpowiedzą autorzy badania zatytułowanego „Narracje o schronie/betonie”: Bartek Lis, socjolog i kurator naukowy MWW oraz Anna Wiatr, socjolożka z Pracowni Badań Jakościowych IN VIVO.

W trakcie prezentacji raportu badawczego jego autorzy wyjaśnią cele i zasady przeprowadzonego latem i wczesną jesienią badania oraz opowiedzą o niektórych jego wątkach. Wśród nich na pewno znajdą się historie związane z betonem, dzieciństwem, architekturą i sztuką współczesną. Epilog będzie też zaproszeniem do przeczytania tekstu raportu, który po prezentacji będzie można pobrać w formie pliku PDF ze strony internetowej Muzeum Współczesnego Wrocław.

Dodano:9.10.12 Udostępnij: Facebook, Twitter