MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Domofon. Studium odbioru 09.12.15 9.12.15 (środa), godz. 18, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny 9.12.15 (Wednesday), 6 PM, Beautiful Tube, free admission

Domofon. Studium odbioru to instalacja dźwiękowa w przestrzeni publicznej, której podstawą są nagrania opowieści wrocławskich migrantek.

W momencie, kiedy w przestrzeni publicznej toczy się debata o tym, kto może koło nas zamieszkać, na jakich warunkach i czy w ogóle, może warto zdać sobie sprawę, że większość z nas skądś przyjechała. Nieodzownym momentem tego zjawiska jest zamieszkanie, zadomowienie i poszukiwanie własnych ścieżek, które umożliwią nam docieranie do celu.

W projekcie Domofon o tym zjawisku opowiadają migrantki. Zarówno te, które zamieszkały tu po wojnie, jako repatriantki i te, które przyjechały tu w ostatnich latach. Ich opowieści o swoich relacjach z miastem są podstawą instalacji dźwiękowej, która zostanie zainstalowana w przestrzeni publicznej w marcu 2016 roku. Sam proces pracy nad instalacją jest jej aktywną i animacyjną częścią.

Podczas spotkania chcemy porozmawiać o roli oral story jako metodzie badawczej. O metodzie tworzenia historii, inspirowania się badaniami dnia codziennego w praktyce społecznej i artystycznej oraz perspektywie samych uczestniczek. Moment tworzenia zapisu naszych śladów tworzy historię miejsc i społeczności, której częścią jesteśmy.

Projekt Domofon. Studium odbioru powstał jako stworzenie miejsca odbioru. To próba poznania perspektyw osób, dla których Wrocław stał się kolejnym miejscem do życia.

Projekt jest realizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2015 roku.

 

Kurator debat Curator of the debates Bartek Lis Dodano:26.11.15 Udostępnij: Facebook, Twitter
Spotkanie z autorką projektu Joanną Synowiec oraz uczestniczkami Julietą Gonzalez-Springer i Oksaną Prokopek

Prowadzenie: Zośka Reznik
Meeting with Joanna Synowiec, the initiator of the project, and Julieta Gonzalez-Springer and Oksana Prokopek, its participants

Moderator: Zośka Reznik
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij