Szukaj,
,

BIP,
Dzień Wolnej Sztuki. Koncert. Rybicki/Kozera 21.04.18 (sobota), godz. 18.00–19.00, Beautiful Tube, 1. piętro (Saturday), 6–7 PM, Beautiful Tube, 1st floor

Dzień Wolnej Sztuki (>>>) to nie tylko zachęta do pogłębionego odbioru wybranych prac. W ramach tegorocznej edycji akcji zapraszamy także do wsłuchania się w dźwięki klarnetu i kontrabasu, którymi przestrzeń schronu wypełnią Mateusz Rybicki i Zbigniew Kozera.

Muzycy współpracują ze sobą intensywnie już od kilku lat, w różnych konfiguracjach. Ich premierowe nagranie XU jest świadectwem partnerstwa w muzykowaniu oraz pokazem tego, jak muzyka przez duże “M” wyłania się z rzemiosła, które każe dbać nie tylko o płynną narrację, ale też o detale i spójne brzmienie. Jest to muzyka pozbawiona męczącej często rywalizacji o prymat poszczególnych instrumentalistów. Wypływająca raczej z poczucia wyjątkowości wspólnego jej doświadczania. Nie znaczy to wcale, że nie potrafi być bujna i piękna, dzika i ostra. Obaj muzycy grają prostym, niekiedy prawie ascetycznym dźwiękiem. Być może, dlatego momenty kulminacji brzmią niezwykle ekspresyjnie.
[źródło: materiały wydawcy]

Mateusz Rybicki
jest improwizatorem grającym na klarnecie, klarnecie basowym oraz saksofonie tenorowym. W muzyce posługuje się też głosem. Jako syn aktora Tadeusza Rybickiego wychowywał się w siedzibie Teatru Cinema w Michałowicach, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia związane ze sztuką. Obecnie mieszka i działa we Wrocławiu. Jego inspiracje to zarówno afroamerykański free jazz, europejska muzyka improwizowana, jak i muzyka współczesna, barokowa, minimalizm, muzyka etniczna i tradycyjna. Poza koncertami na swoim koncie ma też kooperacje z tancerzami i teatrem. Miał okazję współpracować z takimi artystami jak: Axel Dörner, Tristan Honsinger, Antonio Borghini, Peter Brötzmann, Steve Noble, Adam Pultz Melbye, Harri Sjöström, Noid, Matija Schellander, Mark Tokar, Emilio Gordoa, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Paweł Szpura, Dominik Wania, Maciej Obara czy Irad Mazliah.

Zbigniew Kozera
mieszka we Wrocławiu, jest improwizatorem grającym na kontrabasie i guimbri. Jego inspiracje sięgają do afroamerykańskiego free jazzu, europejskiej muzyki improwizowanej, muzyki współczesnej i etnicznej. Jest częścią takich inicjatyw, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights oraz trio Fleshmachine. Współpracuje/współpracował m.in z Piotrem Damasiewiczem, Wojciechem Romanowskim, Kubą Sucharem, Rodrigo Pinheiro, Oscarem Aichingerem, Dominikiem Strycharskim, Wacławem Zimplem, Marcinem Ciupidro, Pawłem Szpurą, Ksawerym Wójcińskim, Krzysztofem Szmańdą, Hubertem Zemlerem, Teatrem Cinema. Miał okazję grać z Hamidem Drakem, Peterem Brötzmannem, Alexandrem von Schlippenbachem, Stevem Noble czy Jasonem Adasiewiczem.

Dodano:5.04.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
ilość miejsc ograniczona (50)

bilety do nabycia
przed koncertem