Szukaj,
,

BIP,
ENTROPIA ROŚNIE v.3.0 20.06.18 (środa), godz. 20.00–22.00, taras na dachu MWW, wstęp bezpłatny (Wednesday), 8.00–10.00 PM, terrace on the roof of MWW, free admission

Entropia Rośnie v.3.0 to całoroczny projekt realizowany w ramach 30-lecia istnienia wrocławskiej Galerii Entropia. W obrębie projektu mieszczą się wydarzenia, wystawy i publikacje. Rozłożone w czasie działanie, zgodnie z tytułem, zakłada procesualność i przyjmuje formę narastających/piętrzących się wydarzeń artystycznych.

Proponowany wieczór działań performatywnych i okołomuzycznych w Muzeum Współczesnym Wrocław wpisuje się w ramy tego projektu i jednocześnie odnosi się do strategii MWW związanych z opracowywaniem i upamiętnianiem lokalnego środowiska artystycznego. Galeria Entropia, jako jedno z kluczowych miejsc na kulturalnej mapie Wrocławia, od początku swojej działalność promuje i popularyzuje progresywne zjawiska sztuki współczesnej.

Galeria Entropia powstała w 1988 roku z inicjatywy Alicji i Mariusza Jodków. Funkcjonując do dziś, jest miejscem różnorodnych inicjatyw i projektów twórczych, prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną. Organizuje pokazy i przeglądy filmowe, koncerty, spotkania, warsztaty, performanse, prezentacje sztuki nowych mediów. Na stałe wpisała się w krajobraz artystyczny miasta, ciesząc się jednocześnie dużym uznaniem w artystycznym środowisku ogólnopolskim i międzynarodowym.

PROGRAM WYDARZENIA:

► Otwarcie wystawy Entropia rośnie v.3.0
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4

► Translokacja perypatetyczna
na trasie Entropia –> MWW
przemarsz z Galerii Entropia
do Muzeum Współczesnego Wrocław
godz. 19.00–20.00

► Działania w Muzeum Współczesnym Wrocław
pl. Strzegomski 2a (dach Muzeum)
godz. 20.00–22.00:

performanse: Jerzy Kosałka, Jasmin Schaitl, Swojskie Tropiki (Karolina Włodek i Adam Martyniak), Ewa Zarzycka

dźwięk: Daniel Brożek vel. Czarny Latawiec, Andrew Dixon

film: autorski wybór wideo z archiwum Galerii Entropia

ARTYŚCI:

Daniel Brożek vel. Czarny Latawiec
pracujący we Wrocławiu, aktywny na polach sztuki i studiów nad dźwiękiem oraz krytyki muzycznej. Kurator Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival, współpracuje z magazynem „Glissando” i Pracownią Badań Pejzażu Dźwiękowego Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzi bloga Canti Illuminati. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji i teatralnych ścieżek dźwiękowych.

Andrew Dixon
pochodzący z Australii eksperymentalny muzyk, który skonstruował elektryczną gęślę zwaną Big Stick/Duży Kij. Wraz z Olą Kozioł współtworzy projekt Mutant Goat, grając improwizacje na głos i dźwięk w bardzo niekonwencjonalnych miejscach. Dixon i jego Kij zaczęli grać niedawno solo, często w lasach i dla stworzeń leśnych.

Adam Martyniak
autor malarstwa bagiennego, konceptualnych, często humorystycznych obiektów i instalacji site specific. Opiekun Galerii MD_S we Wrocławiu w latach 2013–2015. Współzałożyciel Wykwitu (2015) oraz Warstw (2016), a od 2017 artystycznie spełniający się w duecie Swojskie Tropiki.

Karolina Włodek
autorka realizacji wizualnych posługująca się różnymi mediami. Pomysłodawczyni szeregu wydarzeń artystycznych, często pozainstytucjonalnych. Współzałożycielka Wykwitu oraz współinicjatorka Warstw. Angażuje się w samoorganizację twórców. Często pracuje w duecie Swojskie Tropiki.

Jerzy Kosałka
artysta multimedialny. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1981 na wrocławskiej PWSSP. Członek grupy Luxus. Od 1995 roku wystawia indywidualnie, biorąc też udział w licznych projektach zbiorowych. W swej działalności artystycznej używa różnych technologii i mediów, buduje obiekty, makiety, tworzy instalacje i realizacje w przestrzeni publicznej. Uprawia performans.

Jasmin Schaitl
artystka i performerka. Absolwentka Uniwersytetu Sztuk Stosowanych w Wiedniu (2012). Działa głównie w obszarze sztuki performans (solo lub w grupie), a także wideo, fotografii, instalacji i rysunku.

Ewa Zarzycka
artystka performans, twórczyni rysunków i instalacji. W latach 1973–1978 studiowała w PWSSP we Wrocławiu. Zajmuje się przede wszystkim performansem mówionym. Podczas swoich wystąpień snuje opowieści z pogranicza sztuki i zwykłego życia, zwracając uwagę na definicyjną niejednoznaczność różnicy między nimi.

Dodano:7.06.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
ENTROPIA ROŚNIE v.3.0
/ działania performatywne
i okołomuzyczne w MWW