HABEAS JOB! HABEAS? VOL. 2 22.02.12 Start: 22.2.12, godz. 18 w Beautiful Tube Start: 22.2.12, 6PM in the Beautiful Tube

„SpółDZIELNIA Kreatywna – Działamy!”
Skąd pomysł „SpółDZIELNI Kreatywnej”? Zrodził się on w trakcie warsztatów/gry miejskiej, realizowanych w ramach międzynarodowego projektu Future City Jobs, w którym bierze udział Instytucja Kultury Wrocław 2016 oraz pięć instytucji europejskich. Przedstawieniu tego nietuzinkowego pomysłu w kontekście idei spółdzielczości i rozwoju przemysłu kreatywnego, poświęcone było pierwsze spotkanie w ramach mini-cyklu „HABEAS JOB! HABEAS?”.

Problemy, które chcielibyśmy tym razem poruszyć, dotyczyć będą bardziej kwestii praktycznych, aniżeli samej idei SpółDZIELNI.

„SpółDZIELNIA Kreatywna” docelowo ma być miejscem pracy dla ludzi młodych i bezrobotnych, mających przeróżne zdolności manualne, „zacięcie artystyczne”, samouków-rzemieślników, początkujących designerów czy szukających pracy absolwentów szkół artystycznych. Wierzymy, że niezwykle owocne może się okazać skojarzenie ich z doświadczonymi rękodzielnikami oraz wszelkiej maści „fachowcami”, posiadającymi czasami wręcz ginące umiejętności, oraz z ludźmi zajmującymi się marketingiem i sprzedażą. Jednym słowem, chcemy wbrew wszechogarniającej logice rynku wspólnie pracować, współdziałać i co nie mniej ważne, mieć z tego satysfakcję!

Jak wyobrażamy sobie przestrzeń SpółDZIELNI (rozumianej jako miejsce pracy, edukacji, spotkań, a może także zabawy)?
Co chcielibyśmy zaoferować przyszłym klientom (jaki produkt, usługi, etc.)?
Jak chcielibyśmy, aby wyglądała współpraca między członkami naszego mikro-przedsiębiorstwa?
Skąd pozyskamy fundusze na tzw. „rozruch” i co możemy wnieść od siebie, czyli, co może być naszym wkładem do SpółDZIELNI?
Z kim chcielibyśmy współpracować, a z kim kategorycznie odmawiamy podjęcia wspólnych działań?

Na te oraz szereg innych pytań będziemy się starać odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „HABEAS JOB! HABEAS?”.
Więcej o projekcie Future City Jobs oraz pomyśle „SpółDZIELNI Kreatywnej”:  http://www.facebook.com/FutureCityJobsPL.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:6.07.12 Udostępnij: Facebook, Twitter
Moderatorzy: