MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Moje FOTOczenie – finał projektu 15.06.16 (środa), godz. 18.00, Beautiful Tube, 1 piętro, wstęp bezpłatny (Wednesday), 6.00 PM, Beautiful Tube on 1 floor, free admission

W marcu grupa słuchaczy SKIBY (Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy) zgłosiła swój pomysł w konkursie MIKROGRANTY. Projekt zatytułowany „Moje FOTOczenie” zdobył uznanie jury i jest właśnie realizowany na wrocławskim Szczepinie. Bardzo prosty pomysł opiera na się na serii warsztatów z mieszkańcami jednego ze szczepińskich bloków. Powstanie makieta budynku z fotografiami wykonanymi przez mieszkańców domu.

Młodzież w ten sposób uzasadniała dlaczego warto przeznaczyć grant na ich działanie: „jeszcze kilkanaście lat temu, gdyby ktoś zapytał mnie kim jest mój sąsiad z radością odpowiedziałabym, że to bliska mi osoba. Znaliśmy się i spotykaliśmy z wszystkimi sąsiadami. Dzisiaj już nie wiem czy mój sąsiad jest mężczyzną czy kobietą, nie wiem ja wygląda, co lubi. A czy Ty, wiesz kto mieszka za Twoją ścianą? Nie znamy naszych sąsiadów ani najbliższego otoczenia. Żyjemy w ciągłym biegu, a jeśli przystajemy to na chwilę by zamknąć się w czterech ścianach. Mamy coraz większe problemy z komunikacją. Boimy się, że nie mamy o czym rozmawiać – o pieniądzach nie warto, o polityce strach. My podrzucamy temat bardzo bezpieczny, który na pewno uruchomi społeczność i pomoże jej w odnalezieniu lokalnej tożsamości”.

Muzeum Współczesne Wrocław już trzeci rok współpracuje z młodzieżą z tej słynnej nadodrzańskiej szkoły przy realizacji projektów animacji społeczności lokalnej.

Projekt finansowany w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016.

Opiekun projektu Project supervisor Bartek Lis Dodano:6.06.16 Udostępnij: Facebook, Twitter
Zapraszamy na finał akcji i biesiadę sąsiedzką.

Będziemy mogli zobaczyć efekt pracy, skosztować pysznego jedzenia i porozmawiać o „życiu na blokach”.

Dzieci wezmą udział w warsztatach pantomimicznych!
We would like to invite you to the project finale and a feast with neighbours.

We will see the effects of the work, taste delicious food and talk about “living in the blocks”.

Children will take part in pantomime workshops!
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij