Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie “Szczurołap” 23.09.18 (niedziela), godz. 15.00, poziom 3., wstęp bezpłatny, na oprowadzanie nie obowiązują zapisy (Sunday), 3.00 PM, 3rd floor, free admission, no prior enrolment is required

Прокрутити вниз для української версії

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na pierwsze oprowadzanie w języku ukraińskim realizowane w ramach cyklu Polska-Ukraina.

Oprowadzania po wybranych wystawach czasowych zostały przygotowane z myślą o społeczności ukraińskiej coraz liczniej zamieszkującej Wrocław. Poprzez działania w ramach całego projektu Polska-Ukraina chcemy dowiedzieć się więcej o naszych wschodnich sąsiadach, ale również dać im możliwość pełniejszego wejścia w nowy kulturowy kontekst i poczucia się w nim komfortowo.

Pierwsze oprowadzanie odbędzie się na wystawie Szczurołap. Ekspozycja inspirowana filmem dokumentalnym w reżyserii Andrzeja Czarneckiego (1986) jest wielowątkową analizą zmieniającej się roli i pozycji jednostki wobec uwarunkowań społecznych, politycznych i cywilizacyjnych.

Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk

Kolejne oprowadzania odbędą się w wybrane niedziele, w comiesięcznych odstępach – we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2018 roku. Terminy oprowadzań będą każdorazowo umieszczane na stronie muzeum (www.muzeumwspolczesne.pl) oraz Facebooku (@muzeumwspolczesne).

Więcej o cyklu Polska-Ukraina >>>

_____________________________________________

Україномовна екскурсія на виставці “Щуролов”

Сучасний музей у Вроцлаві, в рамах проекту Польща–Україна, запрошує на першу україномовну екскурсію.

Оглядова екскурсія експонатів виставки організовується з думкою про багатотисячну українську громаду, що проживає в місті Вроцлав. Завдяки діяльності проекту “Польща – Україна”, організатори дійства прагнуть дізнатися більше про своїх східних сусідів, а також дати їм можливість більш повно інтегруватися в новий культурний контекст, відчути себе в ньому комфортно та невимушено.

Перша екскурсія буде проведена на виставці “Щуролов”. Дана виставка, що повстала на основі документального фільму “Szczurołap” (реж. Анджей Чарнецький, 1986), представляє собою багатоплановий аналіз зміни ролі і статусу індивіда відповідно до соціального, політичного і культурного факторів.

Більш детальна інформація про виставку знаходиться за адресою >>>

Ведуча: Христина Молдавчук

Наступні екскурсії будуть проходити щомісяця по неділях — у вересні, жовтні, листопаді та грудні поточного року. Терміни екскурсій будуть розміщені на сайті музею
(www.muzeumwspolczesne.pl) і на Facebook (@muzeumwspolczesne” target=”_blank”>MWW Muzeum Współczesne Wrocław).

Детальніше про проект “Польща – Україна” >>>

Dodano:11.09.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
вільний вхід

для участі у екскурсії не вимагається попередня реєстрація