Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie “Ucieleśnione” 28.10.18 (niedziela), godz. 15.00, poziom 5, wstęp bezpłatny (неділя), початок о 15.00 на 5 поверсі, вхід безкоштовний, білети можна отримати в касі музею, без попереднього запису

Прокрутити вниз для української версії

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie Ucieleśnione. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych realizowane w ramach cyklu Polska-Ukraina.

Wystawa Ucieleśnione to kolejna odsłona kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Kluczem do selekcji zebranych na niej prac było ciało. Traktowane przez twórców jako medium i metafora, stało się ono zarówno punktem wyjścia dla artystycznych przeobrażeń, jak i pretekstem do inicjowania polemiki osnutej wokół zagadnień związanych z jego istnieniem (w sztuce i realnym świecie), postrzeganiem i doświadczaniem. Wśród “ucieleśnionych” znalazły się: wątki społeczne, kwestie tożsamości jednostki, miejsca człowieka/ciała we współczesnej rzeczywistości.

Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk

Kolejne oprowadzania odbędą się w wybrane niedziele, w comiesięcznych odstępach – w listopadzie i grudniu 2018 roku. Terminy oprowadzań będą każdorazowo umieszczane na stronie www.muzeumwspolczesne.pl oraz na Facebooku.

Więcej o cyklu Polska-Ukraina >>>

_____________________________________________

Екскурсія українською мовою по виставці під назвою «Втілені»

Muzeum Współczesne у місті Вроцлав запрошує на екскурсію українською мовою по виставці «Втілені» в рамках циклу Польща-Україна.

Виставка «Втілені» – це чергова частина колекції Нижньосілезького Товариства заохочення до мистецтв. Основним мотивом для зібрання робіт виставки було тіло. Інтерпретоване митцями як метафора і медіум, воно послужило як відправною точкою для творчих перевтілень так і приводом до ініціювання полеміки навколо питань пов’язаних з його існуванням (в мистецтві та в повсякденному житті), сприйняттям та досвідом. Серед «втілених» можна знайти суспільні мотиви, питання самоідентичності, місце людини/тіла в сучасному світі.

Екскурсовод: Христина Молдавчук

Наступні екскурсії будуть відбуватися один раз в місяць, в неділю впродовж листопада та грудня 2018 року. Дати екскурсій будуть розміщені на сайті музею та на сторінці у Фейсбуці.

Детальніше про проект “Польща – Україна” >>>

Dodano:24.10.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ