BRZYDKIE SŁOWA, BRUDNY DŹWIĘK. Wykład Michała Lutostańskiego 08.06.17 (czwartek), godz. 18:00, taras na dachu MWW, wstęp bezpłatny (Thursday), 6 PM, terrace on the roof of MWW, free admission

Subkultury młodzieżowe wśród nastolatków nie przestały istnieć, ale nie są już takie same jak w czasach PRL, czy latach 90., gdy stanowiły element doświadczenia pokoleniowego. Pełnią pewną formę nisz kulturowych. Michał Lutostański przedstawi efekt kilkuletnich prac empirycznych nad subkulturami młodzieżowymi w Polsce w XXI wieku i pokaże model komunikacyjny między muzykami a słuchaczami w tychże grupach. Z jednej strony skupi się na nadawcach oraz analizie przekazu w piosenkach punk-rockowych, oiowych, metalowych i hip-hopowych. Z drugiej zwróci uwagę na słuchaczy w subkulturach z uwzględnieniem stworzenia modeli idealnych ich członków, aby ukazać kluczową rolą, jaką w subkulturach odgrywa muzyka oraz to jak wygląda obecnie relacja muzyków oraz ich fanów.

Dr Michał Lutostański: absolwent Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS. Wykładał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytecie SWPS. Autor książki „Brzydkie słowa, brudny dźwięk”. Naukowo badacz młodzieży, muzyki i subkultur. Zawodowo Account Director w ośrodku badawczym 4P Research Mix, gdzie zajmuje się badaniami marketingowymi oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

Kurator projektów społecznych Curator of Public Programme Bartek Lis Dodano:26.05.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Brzydkie słowa, brudny dźwięk. Muzyka jak przekaz kształtujący styl życia subkultur młodzieżowych

Wykład Michała Lutostańskiego

Cykl: „Wykłady na leżakach”